خانه    لوگو      نرم افزارهای مناسب طراحی لوگو

نرم افزارهای مناسب طراحی لوگو

نرم افزارهای مناسب طراحی لوگو

در پاسخ به این سوال باید گفت: نرم افزارهای طراحی لوگو، یک ابزار برای ساخت لوگو هستند. که طبیعتأ مناسب بودن آن­ها تا حدی زیادی بستگی به عواملی چون طراح بهره ­مند از این نرم افزار، هدفی که برای استفاده از آن دارد، و سیستمی که طراح از آن استفاده میکند؛ دارد.  به بیان روشن­تر در مسأله استفاده از نرم افزار میان یک طراح حرفه ای، با  کسی که برای اولین بار می خواهد از یک نرم افزار طراحی لوگو استفاده کند، تفاوت وجود دارد. همچنین در استفاده از نرم افزار، ابزار مناسب کسی که صرفا  واجد اهداف آموزشی و یادگیری است، با کسی که به دنبال نرم افزاری برای کسب درآمد است، متفاوت خواهد بود.

برای اشتراک گذاری این مطلب روی آیکن ها کلیک کنید :

اگر شما در نرم افزارهای طراحی لوگو به دنبال طرح و ایده هستید، طبیعتا نرم افزار هایی مناسب شما هستند که بتوانند با ارائه طرح ها، ایده­ ها و قالب های آماده الهام بخش شما باشند. و یا اگر سیستم عامل شما تنها قابلیت بازخوانی برخی از فرمت ها را دارد، شما احتیاج به نرم افزاری دارید که توانایی ارائه محصول در فرمت مورد نظر شما را داشته باشد.

وقتی شما به دنبال یک کیفیت خاص از محصول خود هستید که توانایی چاپ آن را بر روی تیزر های تبلیغاتی و یا مهر و ابزار های تبلیعاتی چون لباس، لیوان و … داشته باشد. در نتیجه ابزار مناسب شما ابزاری است که این ویژگی را محقق نماید. یا اگر به دنبال نرم افزاری هستید که بتواند ایده های شما را با تمام جزئیات ارائه نماید به طور قطع به دنبال ابزاری ویرایشی و گرافیکی قوی­تر خواهید بود.

بنابر این دقت نظر­ها، می توان گفت نرم افزارهای مناسب طراحی لوگو، نرم افزارهایی هستند که بتوانند به بهترین شکل، پاسخگوی نیازهای شما برای تحقق هدفتان باشند. اما برخی از ویژگی­ها وجود دارد که جدایی از سلایق شخصی، هر کاربری در استفاده از یک نرم افزار به دنبال دست­یابی به آن­ها است. که از جمله آن­ها می توان به ویژگی­هایی چون کارآمدی، روزآمدی،  سهولت در دسترس بودن و قیمت اشاره نمود.

ما در ادامه قصد داریم که به معرفی چند نرم افزار طراحی لوگو بپردازیم. تا از این طریق به شما در یافتن نرم افزار متناسب با نیازهایتان کمک نماییم. همانطور که بیان کردیم نوع سیستم عاملی که شما برای طراحی لوگو از آن بهره می­برید در انتخاب نرم افزارهای طراحی لوگوی شما تأثیر دارد. اگر شما به دنبال کار با سیستم عامل­های کامپیوتری و نرم افزارهای مرتبط با آن هستید در بخش اول از  این نوشتار ما به معرفی چند نرم افزار طراحی لوگو برای استفاده در کامپیوتر پرداخته ایم. و اگر درپی نرم افزارهایی برای سیستم عامل های اندروید هستید،  می توانید به نرم افزارهای معرفی شده در بخش دوم این نوشته مراجعه فرمائید.

نرم افزارهای طراحی لوگو برای استفاده درکامپیوتر

نرم افزار طراحی لوگو Adobe Illustrator

نرم افزار طراحی لوگو Adobe Illustrator  

این نرم افزار از جمله نرم افزارهای مناسب برای سیستم عامل­های کامپیوتری است. که به خاطر طراحی نسبتأ پیچیده­ای که دارند، به کسانی که برای اولین بار میخواهند از نرم افزار­های طراحی لوگو استفاده کنند، توصیه نمیشود. اما این نرم افراز با داشتن طیف وسیعی از ویژگی ها مانند شبکه پیکسل ، تایپوگرافی غنی، جلوه های تصویری و همچنین ابزارهای دقیق گرافیگی چون انواع براش­ها و… به طور قطع یک ابزار مناسب برای طراحان حرفه ای این حوزه می باشد. که با استفاده از ابزارهایی که در آن موجود است، شما را قادر به  پیاده سازی یک محصول کاملا حرفه ای می­سازد.

نرم افزار طراحی لوگو CorelDRAW

نرم افزار طراحی لوگو CorelDRAW

این نزم افزار نیز از جمله نرم افزارهای مورد استفاده توسط طراحان حرفه ای لوگو می­باشد. که علاوه بر وجود ابزارهای قدرتمند ویرایش متن و نوشتار، همچنین قابلیت تبدیل طرح های دستی، به طرح های گرافیکی را به کمک قلم های نوری و هوشمند ممکن می­سازد. و با وجود گران بودن استفاده از این نرم افزار، مناسب افرادی است که در نرم افزار های خود به دنبال این ویژگی می­باشند.

نرم افزار طراحی لوگو Adobe Photoshop

نرم افزار طراحی لوگو Adobe Photoshop

نرم افزار ادوب فتوشاپ  نیز یکی دیگر از نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی لوگو است که بیشترین محبوبیت خود در این حوزه را مدیون جنبه های ادیت و ویرایش عکس می باشد.  با استفاده از این نرم افزار نیز همچون نرم افزار CorelDRAWمی توانید با استفاده از قلم های نوری طرح لوگوی دلخواهتان را پیاده سازی نمایید. و علاوه بر آن می توانید از قابلیت هایی همچون:

  • اضافه کردن لایه های مختلف و ادیت های متنوع
  • برطرف سازی ایرادات و ویرایش مجدد محصول
  • دارا بودن ابزار مختلف اما محدود برای طراحی تصاویر وکتور
  • دارا بودن ابزار های رسم و طراحی، از جمله براش نقاشی،قلم،سیاه قلم،آبرنگ و…
  • طراحی سطوح مختلف، از جمله سطوح متالیک براق و سطوحی با سایه روشن های متنوع
  • شخصی سازی
  • استفاده از نقاشی دیجیتال و طراحی های سه بعدی استفاده نمایید.

که به دلیل پیچیپدگی و دشواری که در یادگیری این نرم افزار وجود دارد به اشخاص مبتدی توصیه نمی­شود.

نرم افزار طراحی لوگو Inkscape

نرم افزار طراحی لوگو Inkscape

این نرم افزار نیز از جمله نرم افزارهای رایگان و حرفه ای در حوزه طراحی لوگو می­باشد. که علی رغم رایگان بودن، قابلیت های متنوعی در زمینه تغییر فونت، تغییر رنگ­های متنوع و ابزار قلم دارد. نکته­ای که در باب این نرم افزار  باید در نظر داشت این است که این نرم افزار قابل اجرا در سیستم عامل مک نیست، و خروجی شما را تنها با فرمت SVG ذخیره می­نماید. در نتیجه برای افرادی که دارای این سیستم عامل هستند و یا ذخیره سازی لوگو خود را در فرمتی غیر از SVG می خواهند توصیه نمی شود.

نرم افزار طراحی لوگو Affinity Designer

نرم افزار طراحی لوگو Affinity Designer

این نرم افزار از جمله نرم افزارهایی در طراحی لوگو است که هم قابلیت پشتیبانی از تصاویر وکتور و هم  رستر را دارا می­باشد. و علاوه بر قابلیت های ابزاری و ویرایشی قادر است که خروجی کار شما را با فرمت های مختلف و حتی فرمت PSDارائه نماید.

این نرم افزار که دارای عضویت رایگان است، و با وجود قابلیت­های بسیار حرفه ای که در مقایسه با قیمت  استفاده از آن دارد،  می توان این نرم افزار را در دسته­ی نرم افزار های کارآمد در حوزه طراحی  لوگو معرفی نمود. اما باید توجه داشت که علی رغم قابلیت­های بسیار این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای طراحی لوگو، این نرم افزار کمبودهایی مانند نداشتن خطوط تنظیم کننده پرسپکتیو را داراست. که اگر این قابلیت برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است به سراغ نرم افزارهای دیگری بروید.

نرم افزار طراحی لوگو Summitsoft Logo Design Studio Pro

نرم افزار طراحی لوگو Summitsoft Logo Design Studio Pro

این نرم افزار با دارا بودن ۱۵۰۰الگوی از پیش طراحی شده در بسیاری از صنایع تولیدی و خدماتی،  یکی از نرم افزارهای مناسب برای طراحی لوگو توسط افراد مبتدی می باشد.هم چنین در کنار مجموعه ی وسیع از الگوها، بیش از ۵۰۰۰ شیء و آرم با قابلیت­هایی همچون تغییر رنگ ها ، قلم ها و اشکال شما را قادر بر شخصی سازی الگوهای مورد استفاده می­سازد.

نرم افزار طراحی لوگو Logobee

نرم افزار طراحی لوگو Logobee

از جمله نرم افزارهایست که دارای هزاران الگوی طراحی لوگو است، که با وجود گزینه و ابزار هایی که تغییر نام آرم ،  و شخصی سازی فونت ها و ویرایش آسان را دارد، می تواند به شما در طراحی یک لوگوی مناسب کمک نماید.علاوه بر این ، با وجود یک گزینه طراحی آرم سفارشی نیز، طراحان داخلی  Logobee می توانند بر اساس تنظیمات طراحی شده شما از ابتدا یک آرم سفارشی ایجاد کنند.

نرم افزار طراحی لوگو Sothink Logo Maker

نرم افزار طراحی لوگو Sothink Logo Maker

این نرم افزار نیز از نرم افزار­های طراحی لوگو به شمار می­آید که  با دارا بودن ۶۰۰ لوگوی خام و ۸ هزار شیء ، ابزاری مناسب برای افراد مبتدی در عرصه طراحی لوگو می­باشد. و با وجود این قابلیت همچنین می تواند الهام بخش طراحانی قرار گیرد، که به دنبال بهره مندی از ایده­های متنوع، برای طرح های خود هستند.

در کنار این خصوصیات  همچنین این نرم­افزاردارای ابزارهای حرفه­ای در جهت ویرایش متن و تصویر و رنگ نیز می­باشد. که  به شما امکان ویرایش و ترکیب و ایده پردازی آزاد را می­دهد. و با وجود امکانات مرتبط با درج متن فارسی و زبان عربی می تواند گزینه مناسبی برای برطرف سازی نیاز شما باشد.

نرم افزار طراحی لوگو EximiousSoft Logo Designer

نرم افزار طراحی لوگو EximiousSoft Logo Designer

این نرم افزار طراحی لوگو نیز در دسته نرم افزازهایی قرار گرفته که دارای صدها قالب لوگو آماده و نیمه آماده می باشد. که در کنار ابزار های ویرایشی و  بهره مندی از بیش از ۲۰۰۰ نمونه سمبل موجود در آن، می تواند به شما در طراحی لوگو منحصر به خودتان کمک نماید. این برنامه علاوه بر این امکانات همچنین با ارائه نتایج سازگار با دستگاه های چاپ لباس، امکان طراحی لوگوهایی تبلیغاتی و یا صنعتی در این حوره  را برای کاربران خود ایجاد نموده است.  و با قابلیت ساخت لوگو با فرمت های JPG ،GIF ،PNG ،BMP ،PCX ،TGA ،TIFF ابزاری مناسب برای طراحان مبتدی و حرفه­ای در این حوزه می­باشد.

نرم افزار طراحی لوگو

نرم افزار طراحی لوگو LogoMaker

از ویژگی­های این نرم افزار می توان به  وجود دسته بندی­ موضوعی تصاویر آماده موجود در این نرم افزار اشاره نمود. که با دارا بودن ابزارهای مناسب، برای ترکیب این تصاویر می تواند شما را در طراحی لوگوهای منحصر به فرد خودتان کمک نماید. نکته حائر اهمیت این نرم افزار آن است که به سبب ارائه تمام تصاویر به صورت وکتور در این نرم افزار، تصاویر قابلیت بزرگنمایی در هر اندازه ای را دارا می­باشند. که بنابر همین ویژگی، تمام تصاویر موجود در آن برای چاپ مناسب می باشند.

نرم افزار های طراحی لوگو برای اندروید

اگر به دنبال نرم افزار های  طراحی لوگو برای سیستم عامل اندورید_ مثل تلفن همراه هوشمند و یا تبلت هستید. این بخش می تواند به شما برای یافتن یکی از این نرم افزار­ها کمک نماید.

نرم افزار طراحی لوگو logo maker 2021 3D logo designer, Logo Creator app

نرم افزار طراحی لوگو logo maker 2021 3D logo designer, Logo Creator app

این نرم افزار از جمله نرم افزارهایی است که با دارا بودن بیش از ۵۰۰۰ الگو اصلی آرم، و وجود بیش از ۱۰۰ سبک قلم متن، می تواند ابزاری مناسب برای یافتن ایده های طراحی لوگو باشد.همچنین این نرم افزار به خاطر داشتن ابزارهای پیشرفته گرافیکی مانند جلوه ها، تصاویر، فیلترها و همچنین دارا بودن اشکال، آیکون­ها، آرمهای سه بعدی و تصاویر انتزاعی به شما در طراحی یک لوگوی منحصر به فرد کمک زیادی خواهد کرد.

نکته حائز اهمیت این نرم افزار این است که با وجود اینکه استفاده از ابزار های اصلی این نرم افزار رایگان است اما این برنامه دارای خرید درون برنامه ای است. لذا اگر شما به دنبال استفاده کامل از تمامی الگوها و ابزار­های موجود در این برنامه هستید لازم است که مبلغی را در ازای خدمات دریافتی خود پرداخت نمایید.

نرم افزار طراحی لوگو logo-Maker-Logo-Creator-Generator-&-Designer

نرم افزار طراحی لوگو logo Maker – Logo Creator, Generator & Designer

این نرم افزار نیز از جمله نرم افزارهای طراحی لوگو است که با دارا بودن ابزار های ویرایش عکس، متن و قابلیت افزودن زمینه­ها و برچسب­ها، می تواند مورد استفاده شما قرار گیرد. علاوه بر آنکه این نرم افزار دارای ویژگی های سفارشی کردن متن و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نیز هست و به شما برای ساخت یک لوگوی تجاری و یا یک لوگوی تبلیغاتی و اشتراک گذاری آن کمک­ شایان توجه­ای خواهد نمود.

نرم افزار طراحی لوگو logo Maker, Logo Design, Graphic Design‏

نرم افزار طراحی لوگو logo Maker, Logo Design, Graphic Design

این نرم افزار نیز در دسته نرم افزارهایی می­باشد که دارای ۱۰۰۰قالب رایگان است. که با ارائه دسته بندی­های  نمادهای مختلف، می تواند ابزاری مناسب در طراحی لوگو به شمار آید. و با وجود قابلیت هایی چون ۷۰۰ فونت مختلف، افزودن عمق سه بعدی و سایه­ها، در کنار ابزار های ویرایش و تغییر رنگ یاریگر شما در پیاده سازی طرح های ذهنیتان خواهد بود.

توجه داشته باشید که جدایی از این نرم­افزارها همچنین نرم افزارهایی مثل looka وجود دارند، که به دلیلی طراحی با استفاده از هوش مصنوعی، می توانند ابزار مناسب برای کاربرانی باشند که به دنبال آن هستند تا با حداقل تلاش لوگوهای منحصر به فرد خلق نمایند.

در استفاده از این نرم افزار­ها شما لازم نیست که ساعت­ها وقت صرف طراحی لوگو مورد نظر خودتان کنید بلکه می توانید با ورود اطلاعات اولیه و انتخاب لوگو های از پیش طراحی شده چند نمونه لوگو دریافت نمایید.  همچنین می توانید پس از نهایی نمودن آرم­هایتان برخی از عناصر آن مثل فاصله و…را مرتب نمایید.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757