خانه    طراحی کاتالوگ در کرج

طراحی کاتالوگ در کرج

طراحی کاتالوگ در کرج
طراحی کاتالوگ در کرج

استفاده از طراحی کاتالوگ در کرج راهی برای معرفی بهتر برند و محصولات و خدمات شما می باشد. به همین علت طراحی کاتالوگ باید بسیار قوی و خلاقلانه انجام گیرد تا شما با کمک آن بتوانید سهم فروش بیشتری را داشته باشید. طراحی کاتالوگ در کرج در طی مراحلی صورت می پذیرد که باید این مراحل با دقت خاصی انجام گیرد.

کاتالوگ به یک فایل جمع آوری شده از کالا و یا خدمات ارائه گردیده به واسطه شرکت شما و یا سازمان‌ های دیگر با اطلاعات جامع و کامل مورد نیاز برای ارائه دهنده کالا و خدمات گفته می شود. در حقیقت در طراحی کاتالوگ جهت افرادی که به عنوان رابطه تولید کننده ، بازار هدف و مخاطبین می باشند، جمع آوری و چاپ می گردد. این افراد معمولا خریدهای انبوهی دارند و یا افرادی هستند که وظیفه ارائه محصول را دارند.

کاتالوگ ها معمولا به صورت محدود چاپ و در اختیار خریداران و شرکت ها قرار می گیرند. کاتالوگ ها گونه ای از تبلیغات در زمینه تولید و ارائه خدمات است که می توان آن ها را برقرار کننده مستقیم و انتقال دهنده مفهوم و تاریخچه و محصولات شرکت دانست. از ایجاد کاتالوگ تا کنون زمان زیادی نمی گذرد طراحی کاتالوگ گرافیکی نزدیک به یک قرن است که رواج یافته است.

طراحی کاتالوگ در کرج :

اگر قصد چاپ  کاتالوگ برای کسب و کار خود را دارید می توانید برای ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید. شرکت دیجیتال مارکتینگ رسام با دارا بودن سابقه ای طولانی در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ در کرج ، از طراحی تا چاپ در کنار شما خواهد بود.

کاتالوگ ، بدون در نظر گرفتن اینکه شما یک فروشگاه آنلاین و یا فروشگاه فیریکی داشته باشید می تواند کلید بازاریابی موثر شما برای محصولات و خدمات شما باشد.ممکن است شما علاقه مند به استفاده از چاپ کاتالوگ در بازاریابی خود باشید ولی ندانید که از کجا باید شروع کنید.

کاتالوگ ها به روشنی تصویری از آنچه شما ارائه خواهید کرد به نمایش می گذارند. علاوه بر این به شما این امکان را می دهند تا ارزش برند خود را بالا برده و اطلاعاتی اضافی که کاربرانتان بدهید.

رسام  ، مرجع طراحی کاتالوگ در کرج به شما تصویری روشن از آنچه باید برای طراحی و چاپ یک کاتالوگ انجام دهید را نشان خواهد داد.

در کدام قالب ها می توان کاتالوگ را طراحی کرد؟

اول از همه ، بیایید قالب های کاتالوگ را ببینیم. کاتالوگ همیشه به صورت دیجیتالی ایجاد می شود ، اما محصول نهایی می تواند یکی از دو نوع زیر باشد:

  • کاتالوگ چاپی (به عنوان مثال ، کاتالوگ میز ، کاتالوگ IKEA*)
  • کاتالوگ دیجیتال (PDF ، flipbook ، برنامه و غیره)

کاتالوگ دیجیتال چیست؟

کاتالوگ دیجیتال نمونه از طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی الکترونیکی می باشد که یک رسانه تبلیغاتی مناسب با بهره گیری از تکنولوژی های روز و ترکیب طراحی گرافیک و کدنویسی های نرم افزاری به شمار می رود و قابلیت اجرا بر روی رایانه ها و سیستم های الکترونیکی و همچنین بارگزاری بر روی وب سایت های اینترنتی را دارد. پایه اصلی پیدایش این نوع از ابزار تبلیغاتی پیشرفت و توسعه تکنولوژی های الکترونیکی بوده است.اگر در گذشته اکثر کاتالوگ ها به صورت چاپی ارائه می شد با افزایش استفاده از دستگاه های الکترونیکی مانند موبایل و تبلت و لپتاپ ها خیلی از شرکت ها و سازمان ها به سمت استفاده از کاتالوگ های دیجیتال روی آورده اند.

ممکن است برخی از نمونه های دیجیتالی را بر روی وبسایت ها و یا از طریق CD , DVD  دیده باشید و تفاوت آن را با نمونه های چاپی متوجه شده باشید . این نوع کاتالوگ ها ساختاری فلش مانند دارند و با کیلک بر روی هر سرفصل یا عنوان به صفحه مد نظر منتقل می شوید .نقشی که کاتالوگ دیجیتال در بهبود بازاریابی و  تبلیغات کسب و کار های بزرگ داشته بسیار مشهود است و به همین دلیل تمایل برای طراحی این گونه ابزار الکترونیکی افزایش چشمگیری داشته است طراحی کاتالوگ های دیجیتال به گونه ای است که ابتدا مراحل و فرآیند طراحی گرافیکی آن اجرا می شودو سپس با اعمال تغییرات و دستورات کدنویسی تحت وب یا برنامه نویسی های نرم افزاری به صورت الکترونیکی در می آید …

طراحی کاتالوگ دیجیتال به چه صورت است ؟

هر دو کاتالوگ چاپی و دیجیتالی به شما امکان می دهد محصولات خود را به مشتریان نشان دهید. با این حال ، فقط نسخه دیجیتال به شما امکان می دهد اطلاعات محصول خود را فوراً به روز کنید. هر بار که کالای موجودی جدیدی را معرفی می کنید یا کالایی را در معرض فروش قرار می دهید ، می توانید آن را به راحتی به کاتالوگ دیجیتال خود اضافه کرده و در معرض دید مردم قرار دهید. همین امر برای به روز نگه داشتن موجودی کالا – نشان دادن به فروش رفتن چیزی ، تغییر قیمت گذاری و نمایش تبلیغات. نه تنها یک کاتالوگ دیجیتال به شما در نمایش موارد به روز شده کمک می کند ، بلکه می تواند به شما در ایجاد اعتبار نیز کمک کند. اما این به نحوه طراحی کاتالوگ شما بستگی دارد. این باید پیام واضح و تجسم عالی برای شما داشته باشد تا به شما در تقویت برند خود کمک کند.

بر اساس گزارشی از فراست و سالیوان ، خریداران تجارت الکترونیکی ترجیح می دهند تصاویر محصولات با وضوح بالا به همراه محتوای غنی و مشخصات دقیق محصول را مشاهده کنند. تصاویر عالی به آنها احساس راحتی می دهد و آنها را در تصمیم گیری برای خرید راهنمایی می کند. با این حساب ، ارائه محصولات خود با استفاده از تصاویر زیبا و توضیحات مستقیم محصولات به شما کمک می کند تا اعتبار را افزایش دهید زیرا مشتریان شما تصور واضح تری از آنچه در صورت سفارش از شما دریافت می کنند ، خواهند داشت.

افزایش سفارشات و فروش بیشتر با استفاده از کاتالوگ دیجیتال:

این واقعیت که یک کاتالوگ دیجیتال می تواند مشتریان جدیدی را به خود جلب کند و به راحتی قابل اشتراک گذاری است ، یک معنی دارد: این می تواند به شما در گرفتن سفارشات بیشتر کمک کند و برای تأمین کنندگان ، سفارشات بیشتر برابر با فروش بیشتر است.

با انفجار در راه حل های فناوری تقریباً هر مشکلی که وجود دارد ، تعجب آور نیست که گزینه های موجود وجود دارد که کاتالوگ دیجیتال شما می تواند سفارشات را نیز بگیرد! Ordermentum یکی از این گزینه هاست – شما نه تنها یک کاتالوگ دیجیتالی زیبا دریافت می کنید که مشتریان شما می توانند از طریق تلفن های همراه خود بلافاصله به آن دسترسی پیدا کنند ، بلکه می توانند از طریق آن نیز سفارش دهند. و بهترین قسمت؟ این از قبل برای شما طراحی شده است ، بنابراین فقط باید اطلاعات محصول ، تصاویر و مشتریانی را که می خواهید آن را با آنها به اشتراک بگذارید بارگذاری کنید.

شروع کار با طراحی کاتالوگ دیجیتال :

کاتالوگ های دیجیتال بدون شک افزودنی قدرتمند به استراتژی بازاریابی شما هستند. کسب و کار شما به یک مورد احتیاج ندارد فقط به این دلیل که وسیله مناسبی برای تبلیغ محصولات شما به روشی جذاب است ، بلکه به این دلیل که مشتری شما را گسترده تر می کند و به شما کمک می کند فروش بیشتری از راه مقرون به صرفه داشته باشید. ما در تیم دیجیتال مارکتینگ رسام با توجه به سلایق مختلف به طراحی کاتالوگ دیجیتال و به طور کلی به طراحی کاتالوگ در کرج میپردازیم تا به وسیله آن بتوانید مشتری بیشتری را برای کسب و کارتان جذب کنید .

کاتالوگ به چند روش چاپ می شود؟

در حالت کلی چاپ یکی از مهم ترین فرآیندهایی است که محصولات تبلیغاتی پشت سر میگذارند. در مورد کاتالوگ نیز قضیه به همین شکل است و شاید میزان اهمیت آن از سایر محصولات تبلیغاتی بیشتر باشد. برای درک این اهمیت تنها کافی است یک کاتالوگ بدون چاپ را در نظر بگیرید. احتمالا این تصور برایتان خنده دار است. کاتالوگ بدون چاپ تنها چند برگه سفید است که کنار هم قرار دارد.

قطعا چاپ نکته کلیدی در تهیه کاتالوگ است. اما روش های چاپی آن متفاوت است و نیاز به تامل دارد. در حالت کلی چاپ کاتالوگ به دو روش چاپ افست و چاپ دیجیتال انجام میشود. این دو نوع چاپ بسیار با یکدیگر تفاوت دارند. اگر بخواهیم در مورد تفاوت این دو نوع چاپ صحبت کنیم باید توضیحات مفصلی ارائه دهیم. در حالت کلی باید بگوییم هر یک از این فرمت های چاپی دستگاه های منحصر به فردی دارند که هر یک جزئیات به خصوصی داشته و به سبب این جزئیات نحوه چاپ ، کیفیت ، میزان مصرف رنگ و… متفاوت خواهند داشت. در ادامه در مورد هر یک از این روش های چاپی منحصرا توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

چاپ افست:

چاپ افست بهترین روش چاپ کاتالوگ به شمار میرود ویکی از رایج ترین انواع چاپ است که سالیان سال مورد استفاده چاپخانه ها در سراسر دنیا قرار گرفته است.در واقع مانند خیلی از فرآیند های چاپی چاپ افست نیز با محدودیت هایی رو به رو است. به عنوان مثال در چاپ افست تعداد بیشتری محصول به صورت همزمان چاپ میشود. البته از این مورد نباید به عنوان محدودیت دستگاه چاپ نام برد بلکه بالعکس یک حسن محسوب میشود. اما افرادی که قصد چاپ کاتالوگ دارند باید از این موضوع آگاهی کامل داشته باشند که چاپ افست تنها در تیراژهای مشخصی فرآیند چاپ کاتالوگ را انجام می دهد.
اما این تنها حسن چاپ کاتالوگ به وسیله چاپ افست نیست. بلکه یکی دیگر از عواملی که باعث میشود افراد چاپ افست را برای چاپ کاتالوگ انتخاب نمایند میزان کیفیت چاپی آن است. اگر بخواهیم روش های چاپ کاتالوگ را با یکدیگر مورد مقایسه قرار دهیم باید بگوییم چاپ افست از لحاظ کیفیت نسبت به روش های دیگر چاپ کاتالوگ برتری دارد.
یکی دیگر از عواملی که باعث میشود شرکت های چاپ و تبلیغات چاپ افست را به مخاطبان پیشنهاد دهند میزان مبلغی است که صرف ای نوع چاپ میشود. در حالت کلی چاپ افسست در گروه چاپ های مقرون به صرفه قرار دارد. در مورد چاپ کاتالوگ نیز قضیه به همین شکل است و چاپ افست بسیار ارزان تر از انواع دیگر است.
تمام این عوامل برتری چاپ افست را نشان میدهد و مهم ترین عواملی است که عموما چاپ افست برای چاپ کاتالوگ پیشنهاد داده می شود.

چاپ دیجیتال:

چاپ دیجیتال یکی دیگر از روش های چاپ کاتالوگ به شمار میرود که معمولا بیشتر شرکت های تبلیغاتی بر این باورند که  چاپ افست به دلایلی که بالا گتفیم برتری بیشتری نسبت به چاپ دیجیتال برای چاپ کاتالوگ دارد . اما با این وجود نیز چاپ دیجیتال گاها برای برخی افراد پیشنهاد میشود. این پیشنهاد دلایل مشخصی دارد که با آگاهی از این دلایل قطعا به خوبی میتوانید این پیشنهاد را درک کنید.
اگر بخواهیم چاپ دیجیتال را از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم این نوع چاپ در مقایسه با چاپ افست از کیفیت پایین تری برخوردار است.همچنین اگر بخواهیم از لحاظ تیراژ چاپی این نوع چاپ را مورد بررسی قرار دهیم نیز باید بگوییم تیراژ چاپ دیجیتال بسیار کم تر از چاپ افست است. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث میشود بسیاری از شرکت های چاپ و تبلیغاتی چاپ دیجیتال را به مخاطبان پیشنهاد دهند تیراژ چاپی پایین است.  گاها با افرادی مواجه میشویم که کسب و کارهای کوچک دارند و به دنبال تبلیغاتی محدود هستند و قصد چاپ کاتالوگ بر حسب تیراژهای بالا را ندارند. برای این افراد چاپ کاتالوگ به روش دیجیتال بسیار مناسب است.
ولی همانطور که پیش تر نیز گفتیم چاپ افست نسب به چاپ دیجیتال بسیار مقرون به صرفه تر است .

برنامه‌ریزی

از خودتان سوالات زیر را بپرسید: شما آماده اید یک کاتالوگ برای کسب ‌وکار خود تهیه کنید:

هدف شما چیست؟

می‌خواهید ارتباط برقرار کنید؟ لحن و ظاهر شما باید چه باشد؟ آیا می‌خواهید جسورانه و قدرتمند یا ظریف، عامیانه، مد روز، این کار را انجام دهید؟

چه کسی مخاطب شما است؟

جمعیت شناختی که می‌خواهید محصولات خود را بفروشید چیست؟ دانستن اینکه چه کسی یا په گروهی این کاتالوگ را می‌خواند به شما در ایجاد و ارتباط با پیام، نگاه و لحن تمایل شما کمک خواهد کرد.

طراح کاتالوگ چه کسی خواهد بود؟

انتخاب طراح کاتالوگ مناسب یا شرکت طراحی کاتالوگ می‌تواند مشکل باشد. اکثر طراحان در طراحی کاتالوگ تخصص ندارند و تخصص لازم برای طراحی یک کاتالوگ تولیدی را ندارند. طراحان برای انجام کاتالوگ‌های اینترنتی به دفعات زیاد، و با حجم کار زیاد، طراحی یک کاتالوگ را درک نمی‌کنند و توانایی لازم برای این کار را ندارند.

فراموش نکنید که برای این کار از یک عکاس حرفه ای برای عکاسی محصولات خود را استفاده نمایید.

بودجه تان چیست؟

به طراح / تولید کننده تان کمک کنید به شما کمک کند بهترین کاتالوگ را دریافت کنید که متناسب با بودجه شما با به اشتراک گذاری محدودیت‌های مالی شما و نیز این که چند مشتری باید به آن دسترسی داشته باشید. طراح قادر خواهد بود فرمت، کاغذ، چاپگر و سبک‌های طراحی را انتخاب کند که می تواند متناسب با بودجه شما طراحی کاتالوگ در کرج را انجام دهد.

تولید کاتالوگ

زمانی که برنامه‌ریزی تکمیل شد تولید فهرست شروع می‌شود. به طور کلی، ما مراحل فهرست‌شده زیر را در هنگام تولید یک کاتالوگ دنبال می‌کنیم:

داده‌های محصول

قبل از هر طرحی که بتواند روی دهد، باید یک لیست کامل از تمام محصولاتی که در کاتالوگ شما گنجانده می‌شوند را جمع‌آوری کنید. در واقع شما می بایست اطلاعات کلی محصولات و خدمات خود را در اختیار طراح بگذارید تا او بتواند متناسب با محصول شما اقدام به طراحی کاتالوگ در کرج نماید.

پس از دریافت این اطلاعات طراح بلافاصله شروع به طراحی کاتالوگ می نماید. طراحی کاتالوگ باید به نحوی باشد که وقتی مشتری شروع به دیدن آن می نماید چالشی برای او به وجود نیاید و بتواند به راحتی محصول خود را انتخاب نماید.

طراحی کاتالوگ در کرج توسط تیم حرفه ای رسام با طرح های خلاقانه و حرفه ای انجام می پذیرد. طراحی کاتالوگ در کرج می تواند در فروش بیشتر محصولات شما تاثیر بسزایی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اصول طراحی کاتالوگ

طراحی و چاپ یک کاتالوگ خوب و حرفه ای می تواند به مدت طولانی به بافت اصلی تبلیغاتی شرکت متصل خواهد شد. این که کاتالوگ‌ ها به مرحله چاپ خواهند رسید یا اینکه فقط برای فضای دیجیتال و آنلاین آن را در نظر گرفته باشید تفاوتی در ماهیت ماجرا نخواهد داشت. تنها چیزی که تغییر نخواهد کرد اهمیت طراحی خوب کاتالوگ است.

طراحی خوب کاتالوگ باعث می شود که مخاطب را ترغیب کنید از محصولات شما خرید کنند و همین عاملی می شود که شما بتوانید فروش بیشتری را کسب نمایید.

برخی از اصول اولیه که می‌توانند شما را در فرآیند طراحی هدایت کنند چه هستند؟ صرف ‌نظر از نوع محصولاتی که شما تولید می کنید و می فروشید و یا ماهیت کلی برند شما این نکات را در ذهن نگه دارید و می‌توانید با یک تلاش کاتالوگ خوب و عالی را برای شرکت خود طراحی و چاپ نمایید.

متناسب با سبک و زندگی

مشتریان شما اهداف و رویاهای خود را برای خود دارند. این آرمان ‌ها به سبک زندگی خاص و تصاویر بستگی دارد. محصولات خود را به گونه‌ ای تبلیغ کنید که با یک سبک زندگی مرتبط باشید همانطوری که مشتریان شما انتظار دارند.

این به این معنی است که شما باید قبل از طراحی کاتالوگ یک درک قوی و عمیق در مورد رفتار مشتریان خود داشتع باشید تا بتوانید به بهتربن نحو ممکن طراحی کاتالوگ را با توجه به سبک زندگی آن ها داشته باشید. توصیفات محصول شما و عکس‌ها به این تصاویر سبک زندگی اشاره خواهند کرد. هر جنبه از کاتالوگ شما، تصاویر، جلد، و دیگر عناصر باید همان موضوع را داشته باشند و سبک زندگی را از خود که با آن ارتباط دارید، از خود نشان می‌دهند.

در واقع شما با این کار به مشتری خود این اطمینان را می دهید که چقدر رفتار آن ها می تواند در تولید محصولات تاثیر گذار و کارا باشد چون این مشتریان هستند که باعث می شوند محصولات و بیشتری را به فروش برسانید.

مخاطبین خود را آماده کنید

آیا شما یک کاتالوگ بازرگانی به کسب ‌و کار (B۲B) یا یک کاتالوگ کسب ‌وکار به مصرف‌کننده (B۲C) را می خواهید توسعه ‌دهید؟ هر یک از آن‌ ها نیاز های طراحی خود را دارند. تبلیغات برای نوجوانان در مقابل افراد مسن به طور کامل متفاوت است. دقت کنید که مخاطبین خود را بشناسید و فرمت را انتخاب کنید که برای آن مخاطب جذاب باشد.

وقتی بازار هدف شما مشخص باشد شما می توانید مطابق با سن و علاقه آن ها یک کاتالوگ خوب و حرفه ای را طراحی نمایید. استفاده از رنگ ها و عکس های متنوع می تواند اثرگذاری بسیار زیادی را به همراه داشته باشد و در نتیجه مشتریان بیشتری را جذب نمایید.

محصول پادشاه است

شما در کسب ‌وکار فروش هستید. اطمینان حاصل کنید که هر عنصر کاتالوگ شما مشتریان را به یک خرید سوق می‌دهد. شما این کار را با اطمینان از اینکه محصول مرکز تمام عناصر طراحی است انجام می‌دهید. عکس ‌های ثبت شده باید محصول مورد استفاده را مشخص کنند. توصیفات محصول باید به مشتری کمک کند تا درک کند که محصولات شما چطور زندگی خود را بهتر می‌کنند. به طور خلاصه، محصول پادشاه است و هر چیز دیگری باید به آن اشاره کند.

شما در طراحی کاتالوگ در کرج  باید هم به عکس توجه نمایید هم به متن معرفی محصول. این امری بسیار مهم است که شما هرچقدر بتوانید محصول را بهتر معرفی کنید طبیعتا مشتری بیشتری جذب خواهید کرد.

هر کاتالوگ متفاوت است و بازاری منحصر به فرد دارد که در تلاش برای اتصال آن است. به سبک زندگی مشتری خود تجدید نظر کنید، تمام اجزای کاتالوگ خود را با مخاطبین خود هماهنگ کنید و به یاد داشته باشید که محصول را به عنوان کانون توجه خود نگاه دارید. با این نکات در ذهن می‌توانید روی  یک کاتالوگ موفق حساب کنید.

با تیم خلاق وحرفه ای ما و با نمونه کارهای عالی برای معتبرترین مجموعه ها و شرکت های کشور در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ همراه شوید.

لزوم طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ حرفه ای برای نمایش یک کسب و کار بسیار لازم است. هر چه کاتالوگ تبلیغاتی حرفه ای تر باشد مخاطبان بیشتری را با خود همراه می کند. کاتالوگ صنعتی باید در صنعت های مختلف رنگ و بوی آن صنعت را به خود بگیرد به این شکل که عکس ها و نوشته و رنگ هایی که در کاتالوگ آسانسور بعنوان مثال استفاده می شود باید بیان گر کیفیت کار و حرفه ای بودن آن صنعت باشد. اگر در طراحی کاتالوگ ارزان از عکس های بی کیفیت استفاده شود حتما بازدهی آن هر چقدر هم چاپ کاتالوگ حرفه ای باشد به صفر می رسد.

تاثیر طراحی کاتالوگ بر فروش

طراحی کاتالوگ به شکل خلاقانه می تواند نقش مستقیم بر فروش و یا توسعه برند شود. کاتالوگ حرفه ای فقط از عهده طراح حرفه ای و با تجربه بر می آید. اگر عکاسی صنعتی بصورت حرفه ای انجام پذیرد میتوان از عکس های با کیفیت در طراحی یک کاتالوگ حرفه ای استفاده نمود.
تجربه طراح در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی بسیار مهم می باشد چرا که جایگاه محصول یا خدمات شما را در ذهن مخاطبین می شناسد. همچنین در طراحی کاتالوگ صنعتی باید توجه داشته باشید محصولات صنعتی یا خدمات بهتر از خود باید در طراحی نمایان شود تا تاثیر لازم را داشته باشد.

صحافی کاتالوگ ها به چه صورت انجام میشود ؟

یکی از موارد تضمین کننده کاتالوگ شما صحافی خوب آن است . اگر به دنبال تبلیغاتی ماندگار هستید و قصد دارید کاتالوگ محصولاتتان به صورت مداوم در طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرد باید بهترین روش صحافی را انتخاب نمایید. قاعدتا شما به عنوان فردی که برای نخستین بار قصد چاپ کاتالوگ دارد از روش های مختلف صحافی آگاهی ندارید. این قسمت به صورت کامل روش های صحافی کاتالوگ را برایتان شرح میدهد.

در حالت کلی صحافی کاتالوگ به سه روش انجام میشود:

  1. منگنه
  2. چسب
  3. سیمی

لازم به ذکر است که روش صحافی منگنه مقرون به صرفه تر از سایر روش ها است.

چه نوع کاغذی برای چاپ کاتالوگ استفاده می شود؟

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه شود. صفحات داخلی کاتالوگ است. برخی افراد کاتالوگ را فقط چند برگه میبینند. اگر شما نیز چنین دیدگاهی دارید باید بگوییم هر چه سریع تر تصور خود را تغییر دهید. زیرا همین برگه ها هستند که با مشخصات ظاهری خود برای بینندگان جذابیت ایجاد میکنند. تنها کافی است نوع کاغذ مناسب را برای صفحات داخلی انتخاب نمایید تا مخاطبانتان از دیدن کاتالوگ لذت برده و نسبت به محصولات و خدمات شما بیشتر اشتیاق یابند.

اما کاغذ کاتالوگ در چند نوع موجود است؟ کاغذهایی که برای کاتالوگ استفاده میشود عموما از دو حالت که در قسمت ذیل به آن اشاره میکنیم خارج نیست.

  • کاغذ تحریر
  • کاغذ گلاسه

کاغذ تحریر ساده ترین نوع کاغذ است و قاعدتا از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه است و در مقابل از کیفیت کمتری برخوردار است. البته استفاده از این نوع کاغذ در چاپ کاتالوگ اصلا مرسوم نیست اما اگر شما از لحاظ هزینه های پرداختی در مضیقه هستید استفاده از کاغذهای تحریر بهترین گزینه است.

کاغذهای گلاسه یکی از مرسوم ترین و با کیفیت ترین کاغذهایی است که در چاپ کاتالوگ مورد استفاده قرار میگیرد. البته این نوع کاغذ به خودی خود دارای خانواده بزرگی است و هر یک از لحاظ گراماژ با یکدیگر متفاوت هستند. اگر بخواهیم کاغذهای گلاسه مختلف را معرفی کنیم مجبور به معرفی گراماژهای مختلف خواهیم بود اما در حالت کلی باید بگوییم کاغذ گلاسه از گراماژ ۱۳۵ گرم الی ۳۵۰ گرم موجود میباشد و طبیعتا نوع ۳۰۰ گرم آن از مرغوبیت بیشتری برخوردار است اما بالطبع کاغذهایی با این گراماژ اصلا مناسب کاتالوگ هایی با صفحات داخلی زیاد نخواهند بود زیرا موجب سنگینی کاتالوگ خواهد شد.

چه نوع روکشی برای کاتالوگ استفاده می شود؟

یکی از روش هایی که به واسطه آن میتوان ظاهر زیبا تر و متفاوت تری برای کاتالوگ ایجاد کرد روکش است. با استفاده از روکش های مخصوص میتوانید کاتالوگ زیبایی چاپ کرده و به مخاطبانتان ارائه دهید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی منحصر به فرد روی کار آمده است که به زیبایی و جذابیت محصولات چاپی دوچندان افزوده است. یکی از بهترین راهکارهای بهبود جذابیت کاتالوگ ها استفاده از روکش های منحصر به فردی است که باعث ایجاد بافت جدید در صفحات کاتالوگ میشود. البته روکش های کاتالوگ تنها به جهت زیبایی چاپ نمیشود بلکه دلایل فنی دیگری نیز دارد و از جمله مهم ترین دلیل آن میتوان به افزایش استحکام صفحات داخلی کاتالوگ باشد. بسیاری از این روکش ها با ایجاد لایه جدیدی بر روی کاغذ تا حدی به ضخامت کاغذ می افزاید و از این طریق تا حدی به استحکام کاغذ افزوده میشود.

در حالت کلی انواع مختلفی روکش در صنعت چاپ وجود دارد و از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روکش سلفون
  • روکش یووی

هر یک از این موارد به خودی خود دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که باعث برتری آن شده است. در واقع برای هر مصرف مشخصی نوع به خصوصی از روکش برای کاتالوگ مناسب است. به همین جهت تعیین برترین نوع روکش کاتالوگ بسیار دشوار است اما اگر بخواهیم باتوجه به میزان استقبال عموم برتری روکش کاتالوگ را مقایسه کنید. باید بگوییم بیشترین استقبال از سمت مشتریان نسبت به روکش یووی بود.

تعداد چاپ کاتالوگ چقدر است؟

یکی دیگر از المان های قابل توجه در مورد چاپ کاتالوگ تعداد و تیراژ است. اگر بخاطر داشته باشید چاپ کاتالوگ به دو روش افست و دیجیتال انجام میشد. هر یک از این چاپ ها خصوصیات منحصر به فردی دارند که باتوجه به این خصوصیات انتخاب آسان تر خواهد شد.

معمولا چاپ کاتالوگ توسط چاپخانه ها مطابق تیراژهای تعریف شده و مشخصی چاپ میشود اما گروه تبلیغاتی رسام  برای افرادی که دارای کسب و کارهای کوچک هستند نیز امکان طراحی و  چاپ کاتالوگ در کرج را فراهم ساخته است. اگر قصد دارید بیش از ۱۰۰۰ عدد کاتالوگ چاپ کرده و در اختیار مخاطبانتان قرار دهید بهترین و با کیفیت ترین نوع چاپ ، یعنی چاپ افست را به شما پیشنهاد میدهیم. در مقابل اگر کسب و کارتان هنوز وسعت نگرفته است و به دنبال تعداد اندکی از کاتالوگ هستید تا با استفاده از آن کسب و کارتان را آغاز کنید چاپ کاتالوگ به روش دیجیتال را پیشنهاد میدهیم. با استفاده از چاپ دیجیتال میتوانید تعدادی بیش از ۱۰ کاتالوگ را چاپ و در اختیار جامعه هدفتان قرار دهید.

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757