طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

سر فصل های مهم این مقاله :

ما را به اشتراک بگذارید

می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که برای طراحی لوگو پزشکی چه چیزی باید مد نظر قرار بگیرد. برای شما در حال راه اندازی یک مجموعه پزشکی، سلامتی و زیبایی در کرج و یا تهران هستید می خواهیم در خصوص طراحی لوگو پزشکی کمی صحبت کنیم. باید و نباید ها را بگوییم و در واقع هر آنچه تجربه و تخصص داریم را دراختیارتان قرار دهیم. در تاریخچه طراحی لوگو شرکت های پزشکی متعددی توانسته اند لوگوهای منحصر به فردی داشته باشند.

بیایید ساده بگوییم شما دارای کسب و کاری هستید که باید در لوگو طراحی شده خود در کنار سایر فاکتورهای تاثیر گذار دیگر که به شاخه های دیگر ارتباط دارد بهداشت ، اعتماد و دلسوزی و آرامش را به مخاطبانتان القا کنید. خوب می دانید که مشتریان شما کسانی هستند که با سلامتی ارتباط دارند که این موضوع یا حلقه ی گم شده ی زندگی آنان است یا اولویتی برای انجام برخی خدمات مثل زیبایی.

چگونه یک طراحی لوگو پزشکی خوب داشته باشیم؟

در مقالات قبل در خصوص طراحی لوگو در کرج و محل فعالیت شما صحبت هایی کردیم. حال می خواهیم پرسش بالا را بعد اینکه شما طراح خود را انتخاب کرده اید پاسخ دهیم.

شما می دانید که رنگ ها و فونت ها هرکدام پیام های خاصی را به مشتریان القا می کنند . همانطور که برای انتخاب اسم مجموعه پزشکی خود با وسواس عمل کرده اید به یقین برای انتخاب رنگ و طراحی لوگو پزشکی خود باید اهمیت بیشتری داشته باشید.

اگر پزشک کودکان باشید باید در لوگوی خود به این نکته اشاره کنید که در این مکان کودک دلبند شما عزیز ماست و ما به شدت و بیشتر از شما به آن اهمیت می دهیم. یا در یک کلینیک زیبایی به این موضوع اشاره کنیم که در این مکان شما مانند یک گل زیبا یا یه برگ باطراوت خواهید شد.

شاید یک لوگو یک فاکتور اصلی برای انتخاب یک بیمار نباشد و به شهرت شما پزشک محترم یا یک ضرورت و اورژانسی بودن خدمات فکر شود اما باید بدانید یکی از موارد بازاریابی که می تواند به بیمار حس آرامش آن هم وقتی در حال درد است یا در اتاق انتظار منظر ویزیت شدن است لوگوی زیبا و حرفه ای می باشد.

یک مثال دیگر می زنیم

شما یک فیزیوتراپ هستید و مراجعه کنندگان شما کسانی هستند که عموما از آسیب های ورزشی به سمت شما کشیده شده اند.

چه طراحی لوگو پزشکی انجام می دهید؟

بله باید المان یا تصویری از ورزش را به سلامتی تلفیق کنید تا اثر بخشی تبلیغاتتان بهتر و بهتر شود. البته باید یک نکته را عنوان کنیم. فقط لوگوی زیبای پزشکی برای ترغیب مشتری یا بیمار بکار نمی رود، بلکه می تواند به عنوان یک یادآوری خوب برای برندسازی هم کاربرد داشته باشد.

در طراحی لوگو پزشکی از برخی المان ها که مربوط به هزاران سال پیش می باشد استفاده می شود مثل استفاده از مار یا برگ که بسیار کارآمد هستند. یا در برخی موارد استفاده از برخی فومنت های که در ایران عموما نستعلیغ یا فونت های نرم می تواند کاربردی تر باشد.

به یاد داشته باشید رنگ ها نیز بی تاثیر نیستند و عموم کسانی که در کار طراحی لوگو مشغول به فعالیت هستند و البته کارشناسان حرفه ای این امر نیز در خصوص استفاده از رنگ سفید ، آبی ، سبز اتفاق نظر دارند.

سبزو آبی که رنگ های دریا و طبیعت هستند برای القاء حس آرامش تاثیرگذار هستند. این تاثیرگذاری تا جایی است که حتی اتاق عمل بیمارستان ها نیز از رنگ سبزاستفاده کرده اند.

البته برای خاص بودن نیز پیشنهاد می شود از ترکیب دو رنگ برای طراحی لوگو پزشکی استفاده کنید. مثل رنگ آبی و قرمز یا بنفش و یا سبز با سورمه ای و قرمز این کار باعث می شود کمی تفاوت نسبت به برخی از رقبا و همکاران خود داشته باشید.

 

۰۹۱۲ - ۵۹۵۹۷۵۷