طراحی لوگو صنعتی

طراحی لوگو صنعتی

سر فصل های مهم این مقاله :

ما را به اشتراک بگذارید

وقتی یک کسب و کار جدید راه اندازی می کنیم آن هم در حوزه ی صنعت باید برای طراحی لوگو صنعتی برنامه ای متفاوت داشته باشیم. این مطلب برای طراحان و صاحبان کسب و کار می تواند مفید باشد.

فاکتور های مناسب برای طراحی لوگو صنعتی

  • سادگی

برای انتخاب یک لوگو صنعتی مناسب حتما به سادگی این موضوع دقت کنید. شما با طراحی لوگو صنعتی به صورت ساده می توانید مسیر برند سازی خود را هموار تر کنید.

به خاطر داشته باشید منظور از سادگی صرفا عدم استفاده از بسیاری جزئیات است که متاسفانه مدیریان از آن نمی گذرند.

برخی از مدیران و طراحان برای یک لوگو صنعتی از نوع دستگاه ، تصویر محصول ، اسم کامل شرکت ، مزایا یا شعار تبلیغاتی و… استفاده می کنند که این موضوع می تواند برای شرکت مخرب باشد.

  • مسیر را مشخص کنید

تجربه سالهای مختلف ما نشان داده است که انتخاب یک لوگو می تواند مانند انتخاب یک لباس یا سبک زندگی متفاوت باشد. سلیقه های مختلف برای طراحی لوگو صنعتی متفاوت هستند برخی دوست دارند از نشان استفاده کنند ، برخی از تایپو گرافی و حتی برخی به انتخاب طراح می گذارند. اما در هر پروسه ای از مشخص شدن سلیقه پیشنهاد می گردد قاطعانه درباره علاقه خود صحبت کنید.

  • به طراح خود اعتماد کنید

کسب و کار های صنعتی در کشور ما کم نیستند و تجربه نشان داده است که حتی بعد از طراحی لوگو صنعتی متوجه می شویم لوگو ما شبیه فلان برند شده است. اما بهترین پیشنهاد ما با توجه به گستردگی و تنوع لوگو های موجود در بازار و خصوصا اگر قصد ثبت برند خود را هم دارید حتما به طراح خود اعتماد کرده و کمی دست او را باز بگذارید. دقت کنید الگ را همیشه به طراح بدهید و در باره سلیقه خود با او صحبت کنید و بعد به او اعتماد کنید.

  • عجول نباشید

بیشتر مدیریان و کارفرمایان به اشتباه این هویت بصری را با یک طرح کارت ویزیت اشتباه می گیرند. آنها تمایل دارند در اسرع وقت بهترین خروجی را برای طراحی لوگو صنعتی داشته باشند که این موضوع فقط در مواقع نادر امکانپذیر است.

صبر داشته باشید چرا که یک لوگو صنعتی شناسنامه دار می تواند برای موفقیت شما قدم بردارد. برای طراحی یک لوگو صنعتی حداقل یک هفته زمان نیاز هست که اتاق فکر قبل از آن ممکن است بیشترین زمان را ببرد.

 

انتخاب یک طراح برای طراحی لوگو صنعتی

  • برای انتخاب یک مجموعه و یا یک طراح برای طراحی لوگو صنعتی به پیشینه آن شرکت و یا شخص دقت کنید چرا که نمونه کارهای اجرا شده می تواند به شما راهنمایی بهتری بدهد.
  • از طراح خود بخواهید در خصوص مراحل اجرای لوگو هایی که به صورت الگو یا نمونه کار نشان می دهد کمی توضیح دهد و حتی مدت زمان اجرا و سال اجرای آن را به شما شرح دهد.
  • طراح صبرو را انتخاب کنید چرا که برخی طراحان متاسفانه بدون صبر و تحمل با انتقاد و پیشنهاد شما برخورد می کنند و به سلیقه شما اهمیت نمی دهند.
  • به خاطر داشته باشید که برخی طراحان با توجه به ترافیک کاری بدقولی می کنند. پس بهتر است دو موضوع را در این بخش مد نظر قرار دهید اول اینکه از مراحل اجرای پروژه از او گزارش بخواهید و همینطور زمان نهایی را در قرارداد مشخص کنید.
  • لوگو ها را معمولا در موکاپ ارائه می دهند لطفا نمونه ساده لوگوی طراحی شده را از طراح بخواهید و درباره لوگو با دوستان و نزدیکانتان مشورت کنید. این موضوع یک جامعه آماری کوچک است که می تواند برای شما بازخورد جالبی داشته باشد.

در پایان برای انتخاب یک طراحی لوگو صنعتی می توانید با ما در ارتباط باشید ما در رسام صبورانه و صمیمانه منتظرتان هستیم.

۰۹۱۲ - ۵۹۵۹۷۵۷