خانه    آموزش عکاسیبلاگ هاعکاسی      عکاسی هوایی

عکاسی هوایی

عکاسی هوایی
دسته بندی : آموزش عکاسی بلاگ ها عکاسی

عکاسی هوایی با همه سختی ها و چالش هایی که دارد امروزه دیگر یک رویا نیست و استفاده از آن برای همه قابل درک و انجام است. با اینکه قرن هاست بشر دوربین را اختراع کرده اما تنها در چند سال اخیر عکاسی هوایی مورد توجه قرار گرفته است و هنوز بخش های زیادی از آن کشف نشده و راهکارهای خلاقانه را می توان برای آن به کار گرفت.

البته باید به این نکته توجه داشت که از سالیان دور عکاسی هوایی مورد استفاده قرار می گرفت اما در اینجا منظور استفاده عموم از آن است. در گذشته از عکاسی هوایی برای مقاصد نظامی و نقشه برداری استفاده می شد اما امروزه از این تکنیک در ژانرهای مختلف عکاسی استفاده می شود.

برای اشتراک گذاری این مطلب روی آیکن ها کلیک کنید :

در چند سال گذشته عکاسان طبیعت به خوبی توانسنه اند که از این نوع عکاسی بهره مند شوند و عکس های زیبا و خلاقانه ایی را خلق نمایند. عکاسی هوایی به عکاس این اجازه را میدهد که خود را در موقعیت هایی قرار دهد که در حالت معمول غیر قابل درک است اما با استفاده از این تکنیک و وسائل مورد نیاز می تواند عکس های زیبایی را ثبت نماید.

عکاسی هوایی در صنعت

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت وسائل و تجهیزات پیشرفته عکاسی می شود این مطلب را بیان نمود که استفاده از این تکنیک می تواند جنبه های مختلفی را داشته باشد. امروزه شرکت های بزرگی وجود دارن که وسعت آن ها بسیار زیاد است و شاید نتوان با چند عکس از زوایای مختلف بزرگی آن ها را نشان داد از همین رو استفاده از عکاسی هوایی می تواند این چالش را از بین ببرد و عکاسی صنعتی خوبی را انجام داد.

مزایای عکاسی هوایی صنعتی

برخی از شرکت ها برای اینکه بتوانند قدرت و بزرگی خود را به رخ رقیبان برسانند می توانند از این تکنیک استفاده نمایند. با توجه به وسعت زیاد و بزرگی این شرکت ها استفاده از عکاسی هوایی می تواند همان بزرگی را به راحتی به نمایش بگذارد و قئرت را به رقیبان نشان دهد.

عکاسی هوایی همچنین می تواند بخش های مختلف یک مجموعه بزرگ را به خوبی نشان دهد و در هنگام بازاریابی از این عکس ها استفاده نمود.

استفاده از این تکنیک عکاسی برای هر عکاسی ممکن و میسر نیست چون مستلزم وسائل تخصصی است که باید تهیه شوند.

تجهیزات عکاسی هوایی

در گذشته برای عکاسی هوایی سختی ها و چالش های فراوانی وجود داشت و شاید حتی بعد از صرف وقت و هزینه زیاد آنطور که باید عکس ها ثبت نمی شدند و باید کار عکاسی را تکرار می کردند. حتی در خیلی از مواقع عکاس باید سوار بر روی هلیکوپتر کار عکاسی را انجام می داد.

اما امروزه با پیشرفت های تکنولوژی و استفاده از هلی شات ها و پهبادها کار عکاسی هوایی برای عکاسان راحتتر از قبل شده است. استفاده از هلی شات برای عکاسی هوایی می تواند خلاقیت های جالبی را نیز به همراه داشته باشد. عکاسان می توانند از طریق هلی شات ها بر فراز مجتمع های بزرگ و شرکت ها و کارخانه های عظیم از هر زاویه ای عکاسی کنند و در همان لحظه بهترین عکس ها را انتخاب نمایند.

البته استفاده از هلی شات برای هر عکاسی قابل استفاده نیست چون قیمت بالایی دارند و هر عکاسی قادر به خرید آن ها نیست.

عکاسی هوایی فقط صرفا به خاطر داشتن یک هلی شات قوی ثبت نمی شود بلکه باید در کنار آن یک عکاس حرفه ایی نیز کار عکاسی را انجام دهد یک عکاس آماتور نمی تواند عکس های خلاقانه را ثبت نماید و طبیعتا عکس های نهایی تصاویر خوبی نیستند.

ما در رسام تصویر با داشتن تجهیزات حرفه ای و کادری مجرب می توانیم عکاسی هوایی را بصورت عالی برای شما ثبت نماییم . برای مشاوره در این خصوص با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757