خانه    آموزش عکاسیبلاگ هاعکاسی      عکاسی از تپه های شنی

عکاسی از تپه های شنی

عکاسی از تپه های شنی
دسته بندی : آموزش عکاسی بلاگ ها عکاسی
برچسب ها :

تپه های شنی از شگفت انگیزترین مناطق طبیعت به شمار می روند. آن ها تقریبا در همه جا یافت می شوند. از بیابان ها گرفته تا سواحل دریاها و همه قاره ها وجود دارند. این به بدین معنی است که شما نباید مسافرت طولانی برای دیدن و عکاسی از تپه های شنی داشته باشید. برای عکاسی از تپه های شنی باید به نکات خاصی توجه نمایید.

برای اشتراک گذاری این مطلب روی آیکن ها کلیک کنید :

پیدا کردن تپه‌های شنی

اولین قدم ساده است: پیدا کردن برخی از تپه‌های شنی. اگر در صحرا زندگی نکنید، ممکن است سخت به نظر برسد، اما تپه‌های شنی بیشتری در اطراف جهان وجود دارند که شما ممکن است فکر کنید. شما احتمالا جای خوبی در ذهن دارید. اگر اینطور نباشد، ممکن است بتوانید در جایی که سفر می‌کنید، تپه‌های شنی خارق‌العاده پیدا کنید.

دقت کنید که تجهیزات تان ضد شن باشد

این یکی کمی سخت‌تر است. بیشتر لوازم دوربین برای نگه داشتن در شرایط شنی ساخته نشده اند. اگر مراقب نباشید، می‌توانید به تخریب و یا حتی خراب‌شدن تجهیزات خود پایان دهید.
خبر خوب – اگر باد نیست، معمولا خوب خواهید بود. اگر واقعا دوربین خود را رها کنید، احتمالا بیش از حد ماسه در آن نخواهید یافت. (و حتی اگر کمی وجود داشته باشد، می‌توانید آن را بدون نگرانی زیاد پاک کنید).

مشکل بزرگ‌تر این است که باد در تپه‌های شنی بسیار رایج است. به همین دلیل است که آن‌ها در وهله اول شکل می‌گیرند. بنابراین چگونه می‌توانید تجهیزات خود را در زمانی که از میان یک اقیانوس پر از ماسه قدم می‌زنید، ایمن نگاه دارید؟
بهترین مکان برای شروع با لنز شماست. بسیاری از لنزها صرف‌نظر از شرایطی مانند این، آب‌بندی نشده اند. اگر به اندازه کافی خاک روی حلقه تمرکز وجود داشته باشد، حلقه می‌تواند زبر شود. این اتفاق باعث می شود که ماه ها طول بکشد تا لنز به حالت قبلی خود برگردد.

آیا باید لنزها را تغییر دهید؟

اگر دوربین شما به شما اجازه می‌دهد که لنزها را تغییر دهید. اگر ماسه به اطراف پرواز می‌کند، هرگز قسمت‌های حساس تجهیزات شما را نشان نمی‌دهد. بنابراین، تغییر لنز بر روی یک تپه شنی – اگر باد می‌وزد، حداقل – چیزی نیست که توصیه می شود.
یک کیسه پلاستیکی بردارید، سوراخی را برای جلوی لنز خود ایجاد کنید و هر ناحیه حساس را با باندهای لاستیکی ببندید. حتی وقتی که لنز را به داخل و بیرون زوم می‌کنید، نباید دانه‌های شنی که روی قسمت نوردهی شده لنز قرار دارند را به دست آورید. دوباره، این در سخت‌ترین شرایط کار نخواهد کرد، اما خیلی بهتر از هیچی است.

علاوه بر لنزها، شما هم باید از دوربین و سه‌پایه خود محافظت کنید

مراقبت از دوربین‌ها آسان هستند. به طور کلی، لازم نیست برای محافظت از آن‌ها از ماسه قدم دیگری بردارید. این به ویژه در صورتی درست است که یک دوربین DSLR مقاوم در برابر آب یا دوربین بدون آینه داشته باشید. این شانس خوبی است که در حال حاضر برای سطح ماسه که شما با آن مواجه خواهید شد، مسدود شده‌است. با این حال، اگر شانس انتخاب بین چند دوربین را دارید، یکی را انتخاب کنید که بهتر آب‌بندی شده‌است. هرگز نمی‌توانید بیش از حد ایمن باشید.

از فیلتر روشن استفاده کنید

آخرین نکته مربوط به تجهیزات، استفاده از فیلتر روشن است.
اگر ماسه در همه جا در حال پرواز است، به خصوص اگر در یک زاویه کم هستید، شما می‌خواهید از عنصر جلویی لنز خود محافظت کنید. حتی در لنزهای مدرن این امکان وجود دارد . و اگر این اتفاق بیفتد، دائمی است. کاری نیست که تو بتوانی برای تعمیر آن انجام دهی، مگر آن که آن را برای تعمیر بفرستد.

بخش خلاق عکاسی از تپه‌های ماسه‌ای

عکاسی تماما در مورد جنبه خلاق چیزها است، و فرصت‌های بیشتری برای خم کردن عضلات هنری شما در تپه‌های شنی نسبت به هر نوع دیگری از چشم‌انداز وجود دارد. شما می توانید ایده های خلاقانه بسیاری را در این مورد خلق نمایید.
چرا این طور است؟ همه چیز در مورد خطوط و شکل است. اساسا، تپه‌های ماسه‌ای چیزی جز عناصر خالص ترکیب نیستند.
تپه‌های شنی برای عکاسی عالی هستند. این کار قطعا برای عکاسی از تپه‌های ماسه‌ای برنامه‌ریزی می‌کند. شما نمی‌توانید بدون آمادگی به آنجا بروید، یا ممکن است به تجهیزات تان آسیب برسانید. با این حال، آنقدرها که فکر می‌کنید سخت نیست. اگر نور درست باشد، و شما یک تپه شنی خوب پیدا کردید، با عکس‌های فوق‌العاده‌ای به خانه خواهید آمد.

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757