طراحی لوگو ورزشی

طراحی لوگو ورزشی

سر فصل های مهم این مقاله :

ما را به اشتراک بگذارید

طراحی لوگو حرفه ای مستلزم استفاده از  المان ها و عناصری است که با اثر گذاری بر روی ساختار کلی لوگو می توانند بر روی مخاطب تاثیر داشته باشند. از مهمترین عوامل برای طراحی یک لوگوی حرفه ای و خوب داشتن یک ذهن خلاق برای طراح به شمار می رود. هر سبکی از ژانرهای مختلف طراحی لوگو دارای تکنیک و روش های متفاوتی می باشد که هر طراح ماهر و حرفه ای باید با این قوانین و اصول آشنایی کامل داشته باشد.

لزوم استفاده از لوگوی ورزشی

امروزه با تخصصی تر شدن رشته های ورزشی و ظهور و تاسیس باشگاه های ورزشی برای نشان دادن قدرت و صلابت هر تیم و باشگاه لزوم استفاده از لوگوی ورزشی بیش از پیش نمایان می شود. هر تیم ورزشی با لوگوی اختصاصی خود می تواند حضور قدرتمندتری را از خود نشان دهد و با توجه به لوگو ، سایر افراد آن تیم را شناسایی خواهند کرد.

یک طراحی لوگو ورزشی قدرتمند و موفق می بایست نماد یا تصویری بیش از رنگ اختصاصی یک باشگاه یا تیم را نمایش دهد.طراحی لوگوهای ورزشی باید به نحوی انجام پذیرد که نوع نگرش تیم ، تاریخچه باشگاه ، رشته ی ورزشی و گروه هواداران تیم در نظرگرفته شوند. باید توجه داشته باشید که نمادهای استفاده شده در یک لوگوی ورزشی مانند فوتبال با یک لوگوی طراحی شده برای تیم شنا متفاوت است. از این پس نمادها و عناصرهای متناسب با هر رشته ی ورزشی را در طراحی لوگوی آن به کار ببرید.

البته در برخی مواقع باشگاه هایی وجود دارند که در چندین رشته ورزشی فعالیت دارند و باید یک لوگوی واحد برای همه استفاده شود. در اینجا می بایست در استفاده کردن از رنگ اختصاصی باشگاه دقت بیشتری را به خرج برد.

نکاتی در مورد در طراحی لوگو ورزشی

برخلاف طراحی لوگوی مذهبی در طراحی لوگو ورزشی می توان از فونت های جذاب که حس سرزندگی و طراوت را به مخاطبان القا می کنند استفاد نمود.

از رنگ هایی که پر از انرژی ، حرکت و جنب و جوش را به همراه دارند استفاده می شود. به عنوان مثال رنگ زرد حس اعتماد به نفس ، نیرو و جنبش و رنگ قرمز حس شور ، هیجان و شادابی را به مخاطبان انتقال می دهند . همچنین رنگ سیاه می تواند نماینده قدرت ، بالا بودن و کنترل باشد. همچنین رنگ آبی می تواند حس آرامش و ثبات را به مخاطب منتقل کند. این طیف رنگ به مراه رنگ ها سبز و سفید از محبوب ترین رنگ های مورد استفاده در طراحی لوگو ورزشی قرار دارند.

باید سعی شود از نماد های جزئی و کوچک در طراحی لوگوی ورزشی کمتر استفاده شود. چون لوگو در سایزها و اندازه های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد که این امر باعث می شود که در برخی مواقع لوگو ناخوانا شود . استفاده از این المان ها م نمادها باعث می شود که لوگو غیرحرفه ای و آماتور به نظر برسد.

باید قبل از طراحی لوگوهای ورزشی اطلاعات کافی را از آن رشته ورزشی کسب نمود و این امر باید اط طریق مشاورین و یا کاستانی که با آن رشته ورزشی آشنایی کامل دارند محقق می شود.

پس از اتمام طراحی ، لوگو نهایی را می توانید با سایر لوگوهای مشهور مقایسه کنید و ببینید که آیا این لوگو نیز حسی را منتقل می کند یا نه. طراحی لوگو ورزشی می تواند یکه کار پر از چالش باشد اگر طراح درک درستی از آن رشته ورزشی نداشته باشد.

بهترین و موفق ترین لوگوهای ورزشی شعار و پیام خود را در یک نگاه به مخاطبان منتقل می کنند چیزی که نشان دهنده قدرت و صلابت آن باشگاه یا تیم خواهد بود.

گروه رسام با بهره گیری از طراحان خلاق و با تجربه می تواند بهترین لوگو ورزشی را برای شما طراحی کند به نحوی که تمایز زیادی را با سایر تیم ها داشته باشید.

۰۹۱۲ - ۵۹۵۹۷۵۷