خانه    لوگو      تاریخچه لوگو شرکت ford

تاریخچه لوگو شرکت ford

تاریخچه لوگو فورد ford
دسته بندی : لوگو

معرفی شرکت فورد :

Ford Motor Company  شرکتی آمریکایی در زمینه خودروسازی است که اولین خودروی جهان را تولید کرد. این شرکت که در دیربون ، میشیگان ، ایالت متحده آمریکا شعبه های فعالی دارد توسط آقای هنری فورد در سال ۱۹۰۳ میلادی تاسیس شد.

این کمپانی در کنار تولید خودروهای باری و سواری فورد ، خودروهای لوکس لینکلن هم تولید می کند. گفته می شود در سال ۱۹۳۸ این شرکت خودروهای ارزان قیمت، مرکوری را تولید کرده و در سال ۲۰۱۱ خط تولید آنها را بنا به دلایلی متوقف کرده است. کمپانی فورد در سال های ۱۹۸۹ و ۲۰۰۰ شرکت های خودروسازی جگوار کارزور و لندرور را خریداری کرده و در سال ۲۰۰۸ هر دوی آنها را به شرکتی هندی تحت عنوان تاتاموتور فروخت. فورد همچنین در حد فاصل سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ صاحب شرکت خودروسازی ولوو بود.

برای اشتراک گذاری این مطلب روی آیکن ها کلیک کنید :

از سال ۲۰۱۱ تا به امروز شرکت خودروسازی فورد در رتبه ی پنجم شرکت های بزرگ خودروسازی در جهان قرار دارد . فورد همچنین دومین شرکت سازنده ی خودرو در آمریکا به حساب می آید. در اوایل سال ۲۰۱۷ این شرکت خودروسازی در رتبه ی یک فهرست سازندگان خودروهای خودران یا همان خودروهای رباتیک بود که یک گام بزرگ برای پیشرفت این شرکت به حساب می آید

شرکت فورد همیشه از پیشگامان این صنعت بوده و ایده های تازه و جذاب این شرکت باعث شده است که امروزه این شرکت آمریکایی حدودا صاحب نود کارخانه در سراسر دنیا است.

هنری فورد موسس ابر شرکت فورد Ford

معرفی هنری فورد :

هنری فورد در سال ۱۸۶۳ در مزرعه ای نزدیک میشیگان چشم به جهان گشود. در همان سنین کودکی و نوجوانی به وسایل مکانیکی علاقه نشان می داد و در سن پانزده سالگی به تعمیر ساعت آشنایان خود پرداخت. پس از مرگ مادر برخلاف میل باطنی و به اصرار پدرش در مزرعه مشغول به کار شد و بعد ها در نوشته هایش به این موضوع اشاره کرد که من علاقه ای به کار در مزرعه نداشتم و فقط مادری که در آن مزرعه بود را دوست داشتم. او در سال ۱۸۷۹ کار کردن در مزرعه را رها کرد و به دیتروت رفت تا با ماشین های صنعتی کار کند. فورد در سال ۱۸۸۸ با کلارا آلا بریانت ازدواج کرد که ثمره ی این ازدواج پسری بنام ادسل فورد بودبعد از ازدواج و تشکیل خانواده  در سال ۱۸۹۱ در شرکت توماس ادیسون در دیتروت مشغول به کار شد و در سال ۱۹۰۳ شرکت خودروسازی فورد را تاسیس کرد. هفت سال قبل از تاسیس شرکت خودروسازی فورد این مهندس جوان اولین وسیله ی نقلیه ای که چهار چرخ را داشت ساخته بود که این وسیله فقط امکان این را داشت که با دو سرعت متفاوت رو به جلو حرکت کند. وی در سال ۱۹۰۳ پس از کسب تجارب بسیار و تکمیل آموخته های خود توافق نامه ای را با یازده سرمایه گذار امضا کرد و سپس این شرکت را بنا نهاد و در کمتر از یک ماه اولین خودروی خود را فروختند.

لوگو شرکت فورد

تاریخچه لوگو فورد :

برند بوک یا کتابچه برند کتابی است که در آن تمام قوانین و دستورالعمل های مربوط به طراحی لوگو ، رنگ لوگو و پیامی که برای مخاطب دارد ذکر شده است. در زبان فارسی کلمه ی نشانه معادلی برای لوگو در نظر گرفته شده است. این نشانه ها که حرف ، تصویر ، عدد ، طرحی گرافیکی و یا مشتقی از این ها می تواند باشد اصلی ترین عنصر خارجی دیداری برای مشتریان یک برند است. امروزه شرکت هایی که این کار را انجام می دهند برای طراحی لوگو از این برند بوک ها کمک می گیرند تا بدانند چه نکاتی را باید رعایت کنند تا برند مورد نظر در بین رقبای قدرتمندش مخاطبش را راضی کرده و ترغیب به استفاده از آن محصول کند.  یکی از این نشانه های معروف در بین شرکت های خودروسازی لوگو فورد است که کمتر کسی وجود دارد که آن را ندیده یا نام آن را نشنیده باشد. اولین لوگو فورد در سال ۱۹۰۳ با تاسیس شرکت ، طراحی شد که ظاهری پیچیده شبیه دایره داشت. در طراحی این لوگو رنگ های سبزو طلایی دیده می شد و تا سال ۱۹۰۹ تغییری در ظاهر آن ایجاد نشد.

در سال ۱۹۰۹ طراحی لوگو فورد با تغییرات زیادی همراه شد و دیگر ظاهر پیچیده ی قبل را نداشت. نام فورد با فونتی بسیار زیبا و در عین حال ساده نوشته شده بود.  این لوگو فورد سالها با تغییرات جزیی اما در همین قالب دیده می شد تا در سال ۱۹۶۶ شرکت فورد و هنری فورد تصمیم گرفتند که تغییرات بنیادی و اساسی در لوگو ایجاد کنند به همین منظور به سراغ فردی بنام پل رند رفت و حاصل این همکاری لوگویی بود که تا به حال حاضر هویت خود را حفظ کرده است. طرح اولیه لوگویی که این شخص طراحی کرد بیضی شکل بود که بعد ها با تغییراتی که روی آن انجام شد به شکل یک بیضی مسطح در آمد. نام فورد در این لوگو به رنگ نقره ای و فضای اطراف آن آبی بود. در سال ۱۹۷۶ لوگو ی بیضی شکل آبی نقره ای به یک ویژگی اصلی کلیه وسایل نقلیه فورد تبدیل شد. در سال ۲۰۰۳ همزمان با بزرگداشت صدمین سالگرد شرکت فورد آخرین نسخه از لوگو فورد رونمایی شد که در این طراحی رنگ نقره ای با رنگ سفید جایگزین شده و رنگ آبی کمی تغییر کرد. اما از سال ۲۰۱۷ تا به حال لوگو فورد تغییری نکرده و به سبک مینیمالیستی مسطح روی محصولات این شرکت دیده می شود. در طی سالیان متمادی آرم این شرکت دستخوش تغییرات بسیاری شد اما با این حال هنوز هم به عنوان به یاد ماندنی ترین آرم های اتومبیل در سراسر جهان از آن یاد می شود.

پالت رنگی برند فورد ford

رنگ بندی لوگو فورد :

رنگ هایی که در طراحی لوگو استفاده می شود هر کدام می خواهند پیامی به مخاطب انتقال بدهد. در طراحی لوگو فورد رنگ آبی جز رنگ هایی بوده که در طول سالها جایگاه خود را در طراحی این لوگو حفظ کرده و نماد قدرت،  آرامش ، موفقیت می باشد. یک نکته در خور توجه این که در اکثر لوگو ها مربوط به شرکت های قدرتمند و قدر دنیا رنگ آبی به چشم می خورد .

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757