تاریخچه لوگو شرکت ford

تاریخچه لوگو شرکت ford

شاید کمتر کسی باشد که نام اتوموبیل ford را نشنیده باشد. یک برند صاحب نام که با یک لوگوی عالی در حوزه اتوموبیل سازی بسیار سرشناس است. جالب است بدانید که لوگو شرکت ford از سال ۱۹۲۷ تا کنون تقریبا بدون تغییر بوده است.

معنی و نماد لوگو شرکت ford

علامت تجاری فورد در سال ۱۹۰۳ در اروپا و در سال ۱۹۰۹ در آمریکا ثبت شد. و از سال ۱۹۰۳، لوگو شرکت ford یک لوگو را به شکل یک بیضی ارائه کرد . این لوگو توسط مهندس ارشد شرکت ford ساخته شد . درست است که این لوگو کمی عجیب به نظر می رسد اما نوع طراحی در آن زمان همینگونه بوده است.

در سال ۱۹۱۲، لوگو دوباره تغییر کرد و این بار شبیه المان ها و نمادهای مصر باستان شد.

اما در سال ۱۹۲۷ یک تغییر اساسی در آرم این نام تجاری ایجاد شده ‌است و تا به حال تغییر نکرده است و شکل لوگو در نهایت ثابت شد. حالا لوگو یک بیضی کشیده است که یک متن نیز در داخل آن است . با این حال، تا دهه ۱۹۷۰، اغلب ماشین‌ ها  از یک نوع لوگو استفاده می کردند یعنی نوشتن بخشی از نام تجاری برند که تشکیل شده از اولین و یا آخرین حروف استفاده می شده است .

نماد فورد

جالب است که نماد فورد در اصل نام خود برند را یدک می کشد و از المان خاصی استفاده نشده است فقط از یک طرح بیضی شکل در آن بهره برده است. همانطور که اشاره شد نماد فورد در طول سالیان تغییر نکرده است و فقط در همان سال های ابتدایی شاهد تغییرات در این لوگو بوده ایم.

فونت

از آنجایی که عنصر اصلی آرم دقیقا نام تجاری برند است، پس فونت در طراحی این لوگو بسیار مهم می شود. نوع فونت در این لوگو فونتی با خوشنویسی زیبا است که در آن سال ها در نوشتار معمول بوده است.

رنگ لوگو

رنگ استفاده شده در لوگو دو رنگ آبی و سفید است که بیشترین فراوانی متعلق به رنگ آبی است که نماد اشراف، خویشتن ‌داری و شهرت بی‌عیب و نقص برای نام تجاری هستند.

RASAM AGENCY
0912-5959757