عکاسی از مواد غذایی

عکاسی از مواد غذایی

عکاسی از مواد غذایی یکی از لذتبخش ترین سبک های عکاسی است. به تصاویر گوشت بریان و مرغ و پنکیک ها نگاه کنید. معمولا عکس آن ها بهتر و خوشمزه تر به نظر می رسند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه عواملی برای آماده‌سازی عکاسی از مواد غذایی ضروری است؟ همه ما فقط خوردن مواد غذایی را دوست داریم ، اما عکاسان زیادی هم وجود دارند که از عکاسی مواد غذایی بیشتر لذت می برند.

اگر شما یک عکاس غذای حرفه‌ای نیستید، می توانید کار خود را از عکاسی پنکیک و انواع کیک ها شروع کنید چون عکس های زیادی را می توانید ثبت کنید مانند هر نوع سبک عکاسی ، این یک سبک نیز سبکی تخصصی در عکاسی است.

تازه بودن مواد غذایی

یکی از دلایلی که غذاها در صفحات مجلات و کتاب های آشپزی بسیار زیبا به نظر می‌رسند، این است که تازه هستند! خوشبختانه، متخصصین مد غذایی وجود دارند که غذا و صحنه را آماده می‌کنند و با شما کار می‌کنند تا بهترین تصویر ممکن را برای مشتری ایجاد کنند.

نورپردازی

غذا همیشه در نور طبیعی بهتر به نظر می‌رسد. تا جایی که ممکن است، هدف گذاری شما این باشد که آن را در نور طبیعی ثبت کنید. به همین دلیل بسیاری از عکس‌های شما در طول روز انجام خواهند شد. با این حال، زمان‌هایی هست که شما با یک وضعیت کم‌نور با شمع و چراغ مواجه هستید. اولویت اصلی اغلب خود غذا است، اما در این مورد، در مورد فضایی است که غذا را احاطه کرده‌است.

ترکیب بندی

کلید عکاسی تبلبغاتی از غذا داشتن یک تصویر فشرده و کوچک است که باعث می‌شود غذا به نظر برسد که شما می‌توانید آن را بخورید. برای عکس‌های کلوزآپ، دوربین خود را بر روی مد ماکرو تنظیم کنید و واقعا وارد آنجا شوید. کل کادر را در نظر بگیرید .
به طور ایده‌آل، غذاهایی که در حال عکاسی از آن‌ها هستید، برای خوردن رنگارنگ به نظر می‌رسند. برای مثال، برای عکاسی از یک کیک کدوتنبل، متخصص مد غذا احتمالا یک کرم سریع و شاید حتی یک کدوتنبل در پس‌زمینه را به آن اضافه می‌کند. یا در این مثال از یک کیک هویج، آن‌ها چند هویج تازه برای روشن کردن صحنه اضافه می کنند.

برای عکاسی از مواد غذایی شما وقت و زمان محدودی در اختیار دارید چون اغلب غذاها تا وقتی که داغ هستند رنگ و لعاب خاص خود را حفظ می کنند. یا بعضی دگیر از مواد غذایی مانند انواع بستنی و دسر تا وقتی که سرد هستند باید عکاسی را انجام داد. به هر حال باید توجه داشته باشید که عکاسی مواد غذایی هم مانند سایر سبک های عکاسی باید بصورت تخصصی انجام پذیرد. استفاده از لنزهای مخصوص و دوربین های با کیفیت باعث میشود که شما تصاویر خاص تری را خلق نمایید.

RASAM AGENCY
0912-5959757