خانه    بروشور

بروشور

بروشور

در طول روز وقتی که به اماکن مختلف سر می زنید بروشورهایی را به شما تحویل می دهند تا از طریق آن اطلاعات لازم را کسب نمایید. در نمایشگاه ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، فروشگاه ها و … استفاده از بروشور بسیار رواج دارد. این که بروشور دقیقا چیست، چه ویژگی هایی دارد و برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد، سوالات بسیار مهمی هستند که قرار است در ادامه به آن ها پاسخ بدهیم. با ما همراه باشید.

بروشور چیست؟

مدیران شرکت ها و صاحبان کسب و کار سعی می کنند برای رونق کسب و کارشان و افزایش مشتریان خود از روش های مختلف تبلیغاتی استفاده کنند. یکی از روش های موثر تبلیغاتی، استفاده از بروشور است. می توان گفت که بروشور کتابچه ای است که از چند برگه تشکیل شده است و اطلاعاتی را به مخاطب انتقال می دهد یا او را به خرید محصولی تشویق می کند و یا آن که سعی دارد کالایی را به مخاطب معرفی نماید.

اشکال مختلف بروشور از نظر طراحی

بروشور ها را می توان به اشکال مختلف طراحی کرد از جمله:

  • بروشورهای لتی که این نوع بروشور ها به شکل های مختلفی تا زده می شوند از جمله: آکاردئونی، تای موازی دوبل، تای فرانسوی، سه لت نامه ای، سه لت دروازه ای، چهار لت دو دروازه ای و …
  • بروشور های فرمی که مانند کتابچه هستند و باید برای صحافی آن ها از چسب گرم یا منگنه استفاده کرد.
  • بروشورهای اسلیپ کیس که مانند پوشه هستند و به همین دلیل به آن ها پوشه یا فولدر نیز گفته می شود و ورقه های جدا از هم را در آن قرار می دهند.
  • بروشورهای پامفلت یا لیفت که بیشتر برای دستورالعمل های استفاده از محصولات و ارائه اطلاعات و آموزش به مخاطب استفاده می شوند.

چاپ بروشور چه  اهدافی دارد؟

به طور کلی بروشور ها کاربرد های مختلفی دارند و می توانند برای اهداف زیر به چاپ برسند:

معرفی شرکت یا موسسه:

اغلب در سمینارها و نمایشگاه ها مشاهده کرده اید که برای معرفی شرکت و موسسه و کسب اطلاع از رزومه آن ها از بروشور استفاده می شود. اطلاعات این بروشور ها باید هدفمند و جامع باشند و از تصاویر با کیفیت و طراحی خلاقانه بهره مند باشند تا بر روی مخاطب تأثیرگذاری بالایی داشته باشند.

ارائه اطلاعات:

به طور معمول بروشورها قصد دارند اطلاعات مختلفی را درباره شرکت به مخاطبان ارائه دهند. این اطلاعات شامل مباحثی درباره محصولات و خدماتی می باشد که شرکت ها قرار است به مشتریان خود ارائه دهند.

آموزش:

به کمک بروشور می توان آموزش هایی را به مخاطبان ارائه داد، به عنوان مثال: نحوه نصب یک کالا، روش استفاده از یک محصول و … از طریق بروشور به مخاطب انتقال داده می شود. علاوه بر این موارد حتما با بروشورهایی در مطب دکترها و بیمارستان ها مواجه شده اید که حاوی اطلاعات پزشکی هستند. این بروشورها سعی دارند برخی از بیماری ها، نحوه مبارزه با آن ها، راه های حفظ سلامتی و … را به مخاطبان آموزش دهند. در مراکز مشاوره و روانشناسی و همچنین مراکز حقوقی نیز می توان از این نوع بروشور ها مشاهده کرد. جنبه تبلیغاتی در این نوع بروشور ها بسیار کم است اما در صورت استفاده از آن ها می توان اعتماد مشتریان را به خوبی جلب کرد.

ارائه منو:

در رستوران ها، کافی شاپ ها و … از بروشور هایی جهت معرفی غذاها و نوشیدنی ها و … استفاده می شود. مشتری با مطالعه این بروشور راحت تر می تواند سفارش بدهد و در صورت تمایل می تواند آن را با خود ببرد.

راهنمای گردشگری:

همه ما در اماکن گردشگری و شهر های توریستی، با بروشور هایی مواجه شده ایم که اطلاعات جامعی را درباره اماکن دیدنی آن شهر، مراکز خرید، مراکز تفریحی، رستوران ها و … در اختیار مخاطب قرار می دهند و در بعضی موارد نیز نقشه آن شهر را نیز دارا هستند تا مسافران با خیال راحت تری به گردش خود بپردازند.

تبلیغات:

همانطور که گفتیم بروشور ها یکی از روش های تبلیغاتی بسیار موثر برای صاحبان مشاغل به حساب می آید و با کمک آن می توان مخاطبان را به خرید کردن ترغیب کرد.

کارت دعوت:

برای دعوت افراد به سمینار، کنگره، رویداد های دیگر می توان از بروشور استفاده کرد و اطلاعات کاملی را از مراسم از جمله زمان و مکان برگزاری مراسم، موضوعات مورد بحث، سخنرانان، برنامه های مختلف مراسم و … در اختیار مخاطب قرار داد.

استفاده از بروشور چه مزایایی دارد؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم از بروشور برای اهداف مختلفی استفاده می شود که یکی از مهم ترین و موثر ترین آن ها، استفاده از بروشور جهت تبلیغات است. در ادامه به مزیت هایی که بروشور برای کسب و کارها دارد اشاره خواهیم کرد.

توزیع آسان بروشور

بروشور ها را می توانید به راحتی در اماکن مختلف توزیع کرده و در اختیار مخاطبان قرار دهید و از این طریق اطلاعات جامع و مهمی را درباره کسب و کارتان به مخاطبان انتقال دهید.

مقرون به صرفه بودن

بروشور نسبت به برخی از راه های بازاریابی و تبلیغ، هزینه مناسب تری را برای شما ایجاد می کند. علاوه بر این، طراحی بروشور، تیراژ آن و … در قیمت گذاری آن تأثیرگذار است و شما می توانید در هر مرحله از فعالیت کاری خود، متناسب با بودجه ای که دارید از طریق بروشور تبلیغات موثری انجام دهید.

 کسب اعتبار و ارزش

زمانی که مشتریان اطلاعات خوبی درباره کسب و کار شما، رزومه کاری شما، محصولات و خدماتی که ارائه می دهید و … کسب نمایند، حس اعتماد بیشتری به کار شما خواهند داشت. شما با این کار هم آن ها را به خرید کردن ترغیب می کنید و هم آن که به آن ها کمک می کنید که در بین محصولات مختلف انتخاب مناسب تری داشته باشند به همین دلیل است که بروشور باعث می شود مشتری اعتماد بیشتری به شما کند. البته توجه داشته باشید که بروشوری با کیفیت و حرفه ای طراحی کنید در غیر این صورت ممکن است برنامه ریزی های شما را به باد بدهد.

حاوی اطلاعات جامع

در کنار سایر مزیت هایی که نام بردیم، مهم ترین مزیت بروشور این است که اطلاعاتی که لازم است مشتری درباره کسب و کار شما و محصولات و خدماتی که ارائه می دهید بداند، در کوتاه ترین زمان و به صورت خلاصه و مفید دریافت خواهد کرد.

همانطور که خواندید از بروشور ها برای اهداف مختلف استفاده می شود و با توجه به موارد استفاده از بروشور، باید نوع چاپ بروشور، طراحی بروشور، شکل ظاهری و … آن متفاوت باشد تا تأثیرگذاری بیشتری در مخاطب داشته باشد.

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757