خانه    عکاسی صنعتی در کرج

عکاسی صنعتی در کرج

هر نوع عکاسی که با هدف فروش انجام می گیرد در حوزه عکاسی صنعتی قرار می گیرد و به آن عکاسی صنعتی گفته می شود.

هدف از عکاسی صنعتی چیست؟

هدف از عکاسی صنعتی به نمایش گذاشتن تمام جزئیات و زوایای کامل یک محصول است به طوری که وقتی بیننده آن را می بیند کمبودی به خاطر عدم وجود آن محصول حس نکند در واقع همه جزییات آن باید در عکس نمایان باشد در واقع باید از تمام زوایای آن عکس موجود باشد که وقتی فروشنده آن را نگاه می کند از روی عکس برای خرید محصول تصمیم گیری کند.

عکس توجه شما را جلب می کند یا متن ؟

شما در حال ورق زدن یک مجله یا کتاب و یا گشت و گذار اینترنتی هستید، چه چیزی در وهله اول نظر شما را جلب می کند؟ طبیعتا جواب شما این است که عکس ها اولین قسمتی هستند که چشم ما به دنبال آن ها خواهد رفت و بعد از آن دنبال مطالبی در مورد آن عکس جستجو خواهید کرد.

تحقیقات نشان داده است که از ۱۰۰ درصد انسان ها ۸۰ درصد آن ها بیشتر به عکس توجه می کنند و تنها ۲۰ درصد بیشتر توجه شان به متن است.

(پس می توان نتیجه گرفت که عکس ها سریع تر از مطالب ذهن مخاطب را درگیر خواهند کرد و شما باید بیش از هر چیز دیگری برای عکاسی وقت گذارید.)

چرا عکاسی صنعتی باید به صورت حرفه ای انجام بگیرد ؟

در میان همه ژانرهای عکاسی که  توسط عکاسان حرفه ای انجام می شود، عکاسی صنعتی یکی از پرچالش ترین ژانرهای عکاسی است. عکاسی صنعتی به صورت مستقیم با برند و محصول در ارتباط است پس باید بسیار حرفه ای و عالی عکاسی آن انجام شود.

عکاسی صنعتی فقط برای معرفی یک محصول نیست بلکه توسط آن باید مخاطب ترغیب به خرید محصول شود در واقع می توان گفت که، پس باید به نحوه عکاسی توجه کرد و از افرادی برای عکاسی استفاده کنیم که در این حرفه از مهارت و توانمندی بالایی برخوردار باشند.

تاریخچه عکاسی صنعتی

از زمان اختراع دوربین تاکنون عکاسان زیادی در ژانرهای مختلف فعالیت داشته اند. اما عکاسی صنعتی از ژانرهای بود که بعدا عکاسان از آن استفاده کردند. بعد از جنگ جهانی و شروع ساخت و ساز شرکت ها و در نتیجه افزایش رقابت بین آن ها تبلیغات حرف اول را می زد و  آن ها برای تبلیغ محصولات خود مجبور بودند به صورت حضوری تبلیغ کنند که این کار به مرور بسیار سخت می شد.

آن ها با استفاده از عکاسی محصولات خود و طراحی کاتالوگ و بروشور این نقص را برطرف کردند.

آیا صنعت به عکاسی کمک کرد یا  عکاسی باعث شد صنعت پیشرفت کند؟

جواب واضح است هر دو در کنار هم پیشرفت کردند و روز به روز قوی تر شدند. در ابتدا عکاسان صنعتی ، عکاسان حرفه ای در این قسمت نبودند و بیشتر به صورت تجربی این کار را انجام می دادند. اما با توجه به پیشرفت ها حوزه تکنولوژی، دوربین های حرفه ای تری اختراع شدند و عکاسان نیز به صورت حرفه ای تر کار عکاسی را انجام می دادند.

و در واقع عکاسی صنعتی توانسته به خوبی در پیشرفت صنعت گامی موثر داشته باشد و با توجه به معرفی محصولات نقشی اساسی در فروش محصولات داشته است پس در نتیجه می توان گفت که هم صنعت برروی عکاسی و برعکس عکاسی بر روی صنعت موثر بوده است.

مراحل عکاسی صنعتی حرفه ای

یکی از اجزا کلیدی برای ساخت یک وب سایت موفق، استفاده از تصاویر قوی از محصول در سایت است.

یک سایت خوب سایتی است که بتواند در نگاه اول شخص را به خود جذب کند از آن جا که با توجه به مطالبی که در بالا بیان  شد در نگاه اول شخص جذب تصاویر می شود پس  تصاویر خوب سبب  می شود  تا شخص جذب سایت شما شود و عکس های ضعیف می‌تواند اثر معکوس بر روی یک وب سایت داشته باشد.

 

برای گرفتن عکس صنعتی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

  • محصول خود را تمیز کنید و سپس عکس صنعتی بگیرید

اغلب اوقات، یک پارچه ساده، صابون و آب می‌تواند دنیای متفاوتی را در عکس ‌های محصول شما ایجاد کند. مناطق مونتاژ می‌توانند پر از گرد و غبار باشند که بر روی محصول شما جمع ‌آوری خواهد شد و باعث می‌شود که آن در تصویر کدر و بی‌جان به نظر برسد. با یک تمیز کاری ساده ، محصول شما برای مشتریان بالقوه بسیار جذاب به نظر خواهند آمد.

  • تمیز کردن اطراف محصول قبل از گرفتن عکس صنعتی

شاید بتوان اطراف محصول را با استفاده از فتوشاپ انجام داد اما اینکه از ابتدا محل اطراف محصول تمیز باشد باعث می شود که عوامل حواس پرتی به خوبی از بین برود و از ابتدا یک سوژه عکاسی عالی را در اختیار داشته باشید.

  • در عکس صنعتی از نور طبیعی استفاده کنید

دوربین‌ها به مقدار بسیار زیادی نور برای ثبت جزئیات اشیایی که شما از آن‌ها عکس می‌گیرید نیاز دارند. نور طبیعی خورشید قطعا بهترین شرط شما برای رسیدن به عکس‌های زیبا است، اما اگر نمی‌توانید به راحتی محصول خود را بیرون بیاورید، می‌توانید با باز کردن درها، پنجره ‌ها و روشن کردن تمام چراغ‌ ها که در دسترس دارید نور بیشتری برای عکس برداری ایجاد کنید.

  • عکس برداری صنعتی در محیط های مختلف

داشتن عکس‌های منظره راهی خوب برای انتقال اندازه، عمق و بعد محصول شما هستند. اگر تا به حال با CAD کار کرده‌اید، سپس با دیدگاه‌های محصول مانند جلو، زیر، بالا و عقب آشنا می‌شوید. این نوع عکس‌ها تمایل دارند مسطح به نظر برسند چون تشخیص عمق یک شی دشوار است. به جای عکس گرفتن از یک دیدگاه از محصول خود، سعی کنید کمی از قسمت جلو، سمت و بالای سوژه خود را در یک عکس ثبت کنید تا عمق و ابعاد آن را بهتر بیان کنید.

  • داشتن دو تصویر بهتر از یکی

آیا تا به حال عکس‌ های خود را مرور کرده‌اید و زمانی که یک عکس عالی حذف می‌شود چقدر ناامید می شوید؟ گرفتن دو عکس مشابه واقعا می‌تواند به اجتناب از این نوع مشکل کمک کند چون شانس شما از یک عکس تار به نصف کاهش پیدا می‌کند. اگر با بسیاری از عکس‌های چهره  مشکل دارید، سعی کنید در اتاق نور بیشتری به دست آورید و یا حتی استفاده از یک سه ‌پایه یا شی دیگر را در هنگام گرفتن عکس در نظر بگیرید.

  • در بهترین فرصت عکس بگیرید

بسیاری از تولید کنندگان صنعتی عکس‌ های محصولات زیادی را ندارند، چون آن‌ها یک محصول سفارشی می‌سازند و مدت کوتاهی پس از تکمیل آن را بایگانی می‌کنند. اگر شما بتوانید به سادگی یک دوربین آماده کنید تا چند عکس را زمانی که یک محصول کامل است، ثبت نمایید، شما به آرامی یک پورتفولیوی بزرگ از عکس‌هایی که نشان‌دهنده توانایی‌های شما هستند، خواهید ساخت.

به طور ایده‌آل، بهتر است عکس‌هایی از محصول خود را در بیرون در یک محیط باز تمیز داشته باشید، اما گاهی اوقات آن تجمل را ندارید. فقط زمانی عکس بگیرید که یک فرصت وجود دارد و شما شگفت ‌زده خواهید شد از اینکه چقدر سریع یک پورتفولیوی محصول موثر را توسعه خواهید داد.

عکاسی صنعتی به بینندگان این فرصت را می‌دهد تا دنیایی را ببینند که ممکن است هرگز با آن‌ها برخورد نکنند. استفاده خلاقانه از دور نما، این یک مرحله را جلوتر می‌برد.