۵ نکته مهم برای شروع عکاسی با اشیا بی‌جان

۵ نکته مهم برای شروع عکاسی با اشیا بی‌جان

عکاسی از اشیا بی جان یکی از مهیج ترین رشته های عکاسی است. زمانی که عکاسی را شروع می کنید همیشه میزان نوردهی را باید در محیط تنظیم کنید به خاطر همین عکاسی اشیایی که در آن محیز هستند بسیار جذاب است.

۱- موضوعاتی را انتخاب کنید که با شما حرف می‌زنند

به طور کامل به شما بستگی دارد که از چه چیزی عکس بگیرید.. در اطراف خانه جستجو کنید تا ببینید آیا می‌توانید چیزی ساده اما جالب برای شروع عکاسی پیدا کنید. سوژه ایی را دیگران عکاسی کرده اند را هم امتحان کنید. از میوه‌ها یا گل‌ها نیز عکس بگیرید.

۲- نور و نورپردازی

برای نورپردازی نیازی به وسائل گرانقیمت ندارید. مطمئنا نورپردازی داخلی مناسب عکاسی نیست به همین خاطر می توانید از نور خورشید استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کنترل کامل خود را در دست دارید، بنابراین یک اتاقی را پیدا کنید تا بتوانید از پنجره های آن به هعنوان منبع نورپردازی استفاده کنید.

۳- انتخاب یک سه پایه مناسب

با توجه به وضعیت نورپردازی شما باید از یک سه پایه استفاده نمایید چون به شما اجازه می دهد که روی سوژه خود به خوبی تمرکز نمایید. این چیدمان همچنین به شما این امکان را می‌دهد که با بالا بردن سرعت شاتر و یک دیافراگم کوچک که اجازه دهد تصویر در جلو فوکوس باشد.

۴- انتخاب یک پس زمینه مناسب

داشتن یک پس زمینه مناسب برای موضوع شما نقش کلیدی در موفقیت کلی عکس هایتان بازی خواهد کرد. بهتر است که آن را خوب و ساده نگه دارید، بنابراین با موضوع خود تداخل نداشته باشید. یک دیوار رنگی ساده یا یک ورق بزرگ کاغذ رنگی سفید یا ساده ایده آل می باشد.

۵- از دیگران یاد بگیرید

اگر با نورپردازی، ترکیب‌بندی یا ساختاربندی عکس‌های خود دست و پنجه نرم می‌کنید، باید کمی الهام پیدا کنید، و به جای آن بهتر است به شاهکارهای اصلی زندگی که سال‌ها سپری شده‌اند، نگاه کنید. یک جست و جوی آنلاین به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید آثار مهم را در کار خود پیاده کنید.

هرگز یادگیری را رها نکنید

به عنوان قدیمی‌ترین سنت‌های عکاسی، هنوز هم تاریخچه غنی و بسیار متنوعی دارد. بدون هیچ پایانی برای یادگیری تنها با تعامل با دنیای اطراف خود و الهام گرفتن بی انتها توسط دوربینتان تصاویر جذاب و عالی را ثبت کنید.

RASAM AGENCY
0912-5959757