چگونه یک عکس را مطالعه کنیم

چگونه یک عکس را مطالعه کنیم

ما معمولا زمان زیادی را در مورد نحوه ایجاد و گرفتن یک عکس صرف می کنیم، اما اگر بخواهیم یک عکس را کامل مشاهده کنیم شاید درک زیادی در این باره نداشته باشیم. بعضا ما عکس ها را فقط برای یک لذت گذرا نگاه می کنیم و به جزییات آن خیلی توجه نمیکنیم . البته بعضی از عکس ها را که خیلی سریع می گیریم از موضوع خاصی پیروی نمی کنند و عمق زیادی ندارند مانند عکس های سلفی و یا عکس هایی که در حال غذا خوردن می گیریم .

ما همچنین از عکس‌ها برای اجتناب از تصویری که به طور بصری به آن‌ها داده می‌شود، استفاده می‌کنیم. بیش از هر شکل هنری دیگری، یک عکس نشان‌دهنده یک چیز واقعی است. و باید یاد بگیریم که چگونه یک عکس را مطالعه کنیم. ما به یک عکس به همان اندازه که به آن نگاه می‌کنیم توجه نمی‌کنیم، و از عکس به عنوان یک درگاه بصری برای خلق مجدد آنچه انتظار داریم، استفاده می‌کنیم. با خواندن یک عکس، ما عکس را رمزگشایی می‌کنیم و تفسیر عکاس را به جای پذیرفتن عکسی که بر روی صورت آن ظاهر می‌شود، باز می‌کنیم.

چگونه یک عکس را مطالعه کنید

هیچ چیز ثابتی در مورد چگونگی خواندن عکس‌ها وجود ندارد. در واقع، رویکرد شما برای خواندن یک عکس می‌تواند، بسته به هدف و یا استفاده شما از عکس تغییر کند. به عنوان مثال، اگر از یک عکس برای اطلاعات تاریخی نگاه کنید، وقت خود را صرف بررسی گرایش فرهنگی عکاس و نگرش‌های اجتماعی غالب در زمانی که عکس گرفته شد، خواهید داشت. در مقابل، اگر شما به یک عکس برای معنی اجتماعی نگاه می‌کنید، ممکن است زمان بیشتری را با توجه به تکنیک‌های مورد استفاده یک عکاس برای شناسایی سوژه صرف کنید و بهتر یاد می گیریم که چگونه یک عکس را مطالعه کنیم.

چه چیزی در عکس است؟

با نگاه کردن به عناصر در عکس شروع به خواندن یک عکس کنید. چه مردم، مکان‌ها، و اشیا در عکس گنجانده شده‌اند؟ آیتم‌ها را فهرست کرده و آن‌ها را در دسته‌های منطقی قرار دهید.
هنگامی که به چیزی که در عکس است نگاه می‌کنید، مطمئن شوید که در عکس آنچه در عکس نیست را نیز در نظر بگیرید. آیا می‌توانید فرض کنید که موارد از دست رفته وجود دارند اما به طور عمدی یا با ضرورت از کادر خارج شده‌اند؟ یعنی، آیا عکاس از عکس برای حذف این مورد استفاده می‌کند یا این مورد حذف شده‌است زیرا امکان گنجاندن آن در عکس وجود ندارد.

ما بایستی با نگاه متفاوت تری به عکس ها نگاه کنیم و نکات نهفته در عکس ها را پیدا کنیم. نگاه متفاوت ما باعث می شود یاد بگیریم که چگونه یک عکس را مطالعه کنیم. مشتریان با دیدن عکس های تبلیغاتی عالی و بدون نقص ترغیب می شوند که آن محصول را بخرند.

RASAM AGENCY
0912-5959757