چگونه از افراد یک عکس حرفه ای بگیریم

چگونه از افراد یک عکس حرفه ای بگیریم

آیا برای شما عکس گرفتن از دیگران سخت و دشوار است؟ همواره اکثر عکاسان بر این باورند که عکاسی از افراد یکی از راحت ترین موارد عکاسی به شمار می رود. تصور کنید که شما قصد عکاسی از یک منظره را دارید، معمولا شما در یک منظره زیبا زندگی نمی کنید و می بایست برای عکاسی به جایی بروید که مناسب عکاسی باشد اما اگر شرایط آب و هوا مناسب نباشد نمی توانید عکس دلخواه خود را از آن منظره بگیرید.

اما در عکاسی از افراد اینگونه نیست و شما کنترل بیشتری را نسبت به سوژه برای عکاسی دارید. شما همه عناصر یک عکاسی خوب را در اختیار دارید. اطراف شما سوژه های متعددی برای عکاسی وجود دارند و فقط شما باید این شهامت را داشته باشید که از آن ها استفاده نمایید. اگر میزان نور مناسبی در اختیار نداشته باشید می توانید به راحتی جابجا شوید و یا اینکه از فلاش استفاده کنید.عکاسان حرفه ای در عکاسی تبلیغاتی نیز آزادی عمل بیشتری را دارند فقط باید قدرت تخیل و تجزیه و تحلیل شما بالا باشد تا بتوانید یک محیط مناسب را برای عکاسی بوجود بیاورید.

در ادامه چند روش برای عکاسی بهتر را به شما توضیح خواهیم داد:

۱- یک رابطه عمیق با موضوع عکس خود ایجاد کنید

این یک مهارت بسیار مهم برای همه است که باعث می شود شما را به یک عکاس حرفه ای تبدیل کند. نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که سعی کنید از کسی عکس بگیرید که بتواند نقش یک سوژه را بخوبی ایفا کند .

۲- انتخاب لنز

در این خصوص چیزی که بسیار با اهمیت است فاصله کانونی لنز مورد استفاده شما می باشد. شما می بایست کارایی های لنز خود را دقیق بیاموزید و نحوه کاربرد آن ها را یاد بگیرید. اما اگر شما یک دوربین دیجیتال با یک لنز با زوم استاندارد داشته باشید به این معنی است که یک ابزار مهم در جهت عکاسی از افراد را دارا می باشید.. اگربه جاب زوم کردن روی سوژه فاصله خود را کم کنید کیفیت خروجی عکس ها به مراتب بالاتر خواهد رفت.

۳- از نورهای مختلف استفاده کنید

بهترین نور برای عکاسی در هوای نیمه ابری و یا زمان قبل از غروب آفتاب است. تابیدن مستقیم نور آفتاب نتایج دلچسبی برای عکاسی به همراه ندارد. چون باعث می شود سایه شدیدی رو سوژه افتاده شود. استفاده از تابش نور پنجره خانه بسیار تاثیر گذار است اما با اینحال شما به یک رفلکتور نیاز دارید تا نور را به قسمت های سایه دار سوژه انتقال دهد.

RASAM AGENCY
0912-5959757