چرا عکاسی در صبح بهتر از غروب است

چرا عکاسی در صبح بهتر از غروب است

بسیاری از عکاسان دوست ندارند صبح زود از خواب بیدار شوند و در هنگام طلوع آفتاب عکس بگیرند و ترجیح می‌دهند در طول روز و در هنگام غروب خورشید وقت خود را صرف عکاسی کنند و حتی عکس‌های خیره‌کننده ای را به دست آورند. عکاسی در هنگام طلوع خورشید جذابیت و مزایای ویژه‌ای برای عکاسی دارد که ارزش بحث کردن را دارند. اجازه دهید نگاهی به موضوع طلوع خورشید در مقابل غروب خورشید در عکاسی با جزئیات بیشتر بیندازیم و ببینیم که چرا شما ممکن است در اوایل صبح بهتر عکاسی کنید.

من یک فرد سحرخیز نیستم”، من یک جغد شب هستم.” شما این موارد را بارها و برای اینگه افراد صبح زود بیدار نشوند شنیده اید. اغلب افراد از بیدار شدن خیلی زود فرار می کنند به خصوص در حالی که هنوز بیرون تاریک است. بسیاری از ما تا دیر وقت کار می‌کنیم، دیر می خوابیم و دیر بیدار می‌شویم، که تبدیل به یک هنجار برای بخش عمده جامعه ما شده‌است. به همین دلیل اکثر مردم از بیدار شدن در صبح زود هنگام طلوع خورشید خودداری می‌کنند.

مه و دود کم‌تر

آیا متوجه شدید که حتی در طول دوره‌های طوفانی سال، شب‌ها بیشتر احساس آرامش می‌کنند؟ بادها و طوفان‌ها عموما در شب می‌میرند. مردم با اتومبیل کم‌تر رانندگی می‌کنند و دیگر فعالیت‌های انسانی نیز از بین می‌روند و باعث می شود که مه، دود و آلودگی کم‌تری در جو نمایان شود. سیاره زمین ما، درست مانند بدن و مغز ما، در طول شب به استراحت می پردازد. ذرات موجود در اتمسفر زمین را تصفیه می‌کنند و شب‌های خنک‌تر فضای هوا را تمیز می‌کنند و میزان مه رقیق را که ممکن است در تصاویر مشاهده کنیم، کاهش می‌دهد. همانطور که ممکن است قبل از این هم بدانید، مه رخ می‌دهد، زیرا نور از ذرات مختلف در اتمسفر بازتاب می‌شود، بنابراین اگر تعداد ذرات کاهش یابد، مه قابل‌مشاهده کمتری در تصاویر وجود خواهد داشت.

صبح برای سلامتی شما بهتر است

تنفس هوای تازه صبح تنها طراوت نیست، بلکه برای ریه‌های شما، مغز و بدن شما نیز بهتر است. ما می‌دانیم که ورزش کردن در صبح می‌تواند سطح انرژی شما را برای کل روز افزایش دهد. چرا تمرین با عکاسی را با دویدن و راه رفتن خود ترکیب نمی کنید؟ هنگامی که عکس می‌گیرید، می‌توانید بیشتر اطراف خود حرکت کنید و به دنبال نقاط و فرصت‌های بهتر بگردید. دوربین شما را مجبور خواهد کرد که اطراف خود حرکت کنید و سالم بمانید، به جای اینکه شما را به تخت‌خواب خود یا میز کار خود وصل کنید. و بالاخره، افراد کمتری با استرس کمتری برابری می‌کنند، موافق نیستید؟

عکاسی در طلوع خورشید و شانس شما برای گرفتن عکس‌های بهتر

اگر از طلوع آفتاب عکس بگیرید، فرصت دیگری برای عکاسی در نور شدید در غروب خورشید خواهید داشت. این کار شانس شما برای گرفتن عکس‌های عالی را دو برابر می‌کند، چون شما برای دو قسمت خوب روز آنجا هستید. با اینکه عکاسی از طلوع و غروب خورشید در روزهای طولانی تابستان دشوار است، اما پتانسیل بالا برای پاداش مضاعف آنقدر بزرگ است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در چنین مواردی ممکن است بهتر باشد که خواب خود را تقسیم کرده و برای چند ساعت در طول روز استراحت کنید.

استفاده از لنزهای متعدد و تنظیمات حرفه ای دوربین می توان به شما کمک کند که عکس های بهتری را بگیرید و عکس های منحصر به فرد خود را در کانون توجه دیگران قرار دهید.

RASAM AGENCY
0912-5959757