عکاسی در هوای مه آلود

عکاسی در هوای مه آلود

وجود مه در هر مکانی بالقوه ترسناک و خطرناک است. عکاسی از چنین محیط هایی بسیار دشوار است اما آیا شما تا به حال این مدل از عکاسی را انجام داده اید؟ ممکن تلاش های را انجام داده باشید اما نتیجه خوبی را دریافت نکرده اید. علت اینکه عکس های جذابی را ثبت نکرده اید چیست؟ جواب روشن است علت کمبود نور در محیط می باشد.

بازتاب نور در هوای مه آلود

ابتدا باید بررسی کنیم که چه اتفاقی برای نور در هوای مه آلود. در یک روز مه‌آلود، هوا پر از ذرات آب است که اشعه‌های نور را هدایت می‌کنند. هنگامی که ذرات آب زیادی در هوا وجود دارند، آن‌ها به طور تصادفی آن شعاع‌های نور را پراکنده می‌کنند به جای اینکه به آن‌ها اجازه حرکت در مسیر مستقیم از منبع نور به سوژه را می‌دهد. این ذرات آب همان کاری را انجام می‌دهند که یک سافت باکس تنها در مقیاس بزرگ‌تر انجام می‌دهد. نتیجه این می شود که نور به شدت پخش می شود. البته این اتفاق ممکن است بسته به دیدگاه شما خوب یا بد باشد.

در شرایط هوای مه آلود فوکوس شما ممکن است به درستی اجرا نشود بنابراین باید بر روی فوکوس دستی تمرکز نمایید..
عکاسی در هوای مه آلود با فرمت RAW مزایای زیادی دارد البته این مزایا فقط مختص به این مدل عکاسی نیست و در بسیاری از انواع مختلف عکاسی نیز کاربرد دارد. اگر نمی‌خواهید در فرمت RAW عکس بگیرید، از تنظیمات تراز سفیدی یا “ابری” خود برای بهترین نتیجه استفاده کنید. اگر شما خود را در حال تنظیم تراز سفیدی در پس زمینه هستید ، سعی کنید کمی رنگ آبی را به تصاویر خود اضافه کنید و ببینید که آیا این نتایج را دوست دارید یا نه. یک طرح آبی می‌تواند آن روز مه‌آلود را افزایش دهد.

ترکیب بندی

ایده های خود را همواره در ذهنتان نگه دارید تا به ترکیب بندی های ایده آل برسید. در روزهای مه آلود چون کنتراست بد ایجاد شده توسط شرایط مه‌ می‌تواند باعث شود که تصاویر صاف و بدون بعد به نظر برسند. این کیفیت با فاصله زیاد می‌شود؛ اشیا نزدیک‌تر، رنگ و کنتراست بیشتری را حفظ می‌کنند در حالی که رنگ و کنتراست به سرعت دورتر می‌شوند و شما از یک شی عکس می‌گیرید. برای ایجاد احساس عمق در تصاویر روز مه‌آلود خود و ایجاد اطمینان از این که این تصاویر کنتراست کافی و اشباع رنگ را دارند، سعی کنید چیزی نزدیک به دوربین را بگنجانید.

RASAM AGENCY
0912-5959757