عکاسی از پرندگان

عکاسی از پرندگان

در گذشته، عکاسی از پرندگان برای افرادی که دارای بودجه کمتری داشتند تقریبا غیر ممکن بود. چون استفاده از لنزهای گران قیمت پرایم بلند برای هر عکاسی قابل انجام نبود و نمیتوانستند عکس های با کیفیتی از پرندگان داشته باشند. با این حال، با ظهور لنزهای زوم سوپر و با قیمت های نسبتا ارزانتر رسیدن به عکاسی از پرنده بسیار آسان‌تر شده است. در این مقاله، ما می‌خواهم چند نکته عکاسی از پرندگان برای ایجاد تصاویر جذاب از این موجودات زیبا به شما ارائه دهیم.

خرید و یا اجاره یک لنز بلند

بیایید با بحث را در مورد تجهیزات شروع کنیم. عکاسی پرنده از تخصصی ترین موضوعات عکاسی است. و به این خاطر،باید تجهیزات خاص این مدل از عکاسی را به همراه داشته باشیم که وجود یک لنز بلند یکی از آن مهره‌های اصلی عکاسی است.
یک لنز بلند شانس بهتری برای پر کردن کادر با پرنده به شما می‌دهد. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که در فاصله‌ای امن از آن بمانید. حفظ کمی فاصله به پرنده امکان می‌دهد تا رفتار خود را بدون احساس تهدید ادامه دهد و منجر به عکس‌های طبیعی‌تر شود. برای پرندگان بزرگ مثل پلیکان‌ها شما می‌توانید با فواصل کانونی کوتاه‌تر از آن‌ها دور شوید. شما فقط عکس‌های سر پرندگان را نمی‌خواهید. برای عکس‌های محیطی، یک لنز کوتاه‌تر این کار را انجام خواهد داد.

استفاده از یک سه پایه قدرتمند

به دلیل وزن زیاد لنزهای بلند شما نمیتوانید بدون استفاده از سه پایه آن را مهار کنید. حتما توجه نمایید به دلیل قیمت بالای این لنزها شما می بایست از یک سه پایه قدرتمند استفاده نمایید تا آسیبی به لنز و دوربین وارد نشود . یک سه‌پایه به گرفتن تصاویر شارپ بسیار کمک خواهد کرد، به خصوص در شرایط نور کم که نیاز به سرعت شاترهای طولانی دارد. همچنین متوجه خواهید شد که برای ردیابی پرندگان در پرواز استفاده از یک سه‌پایه آسان‌تر است، چون حرکت پنینگ شما نرم‌تر خواهد بود.

استفاده از سرعت شاتر سریع

پرنده‌ها خیلی سریع حرکت می‌کنند! دقت کنید که از سرعت شاتر سریع به اندازه کافی برای ثبت تصاویر استفاده می‌کنید. سرعت شاتر مناسب بسته به نوع پرنده‌ای که در حال عکاسی از آن هستید و آنچه که آن‌ها انجام می‌دهند، متفاوت است. برای پرندگانی کوچک که به سرعت از شاخه به شاخه نقل‌مکان می‌کنند، سرعت شاتر شما را در بالای ۲۰۰۰/۱ حفظ می‌کنند. برای پرندگانی بزرگ‌تر که پرواز می‌کنند و بال کمتری می زنند، می‌توانید با ۱۰۰۰/۱ ثانیه به ۱۵۰۰/۱ برسید.
استفاده از تنظیمات ایزوی خودکار روی دوربین به شما کمک می‌کند در زیر یک سرعت شاتر تنظیم نشود. اگر نور از بین برود، دوربین به طور خودکار ایزو را بالا می‌برد تا حداقل سرعت شاتر شما را حفظ کند. اگر دوباره روشن شود، دوربین ایزو را پایین خواهد برد.

استفاده از یک میزان انتشار فریم سریع

همچنین باید مطمئن شوید که میزان انتشار فریم شما تا حد ممکن بالا می‌رود. هنگامی که این عمل به سرعت اتفاق می‌افتد، عکاسی از یک انفجار کوتاه تصاویر شانس شما را برای گرفتن یک عکس عالی بهبود می‌بخشد.

از حالت تنظیمات خودکار خارج شوید

اغلب اوقات، اولویت دیافراگم بهترین کار برای عکاسی از پرندگان با ایزوی خودکار است.اما بهترین دیافراگم برای عکاسی پرندگان چیست ؟ پاسخ روشن است : بستگی به شرایط موجود دارد. چون میزان نوردهی محیط را نیز باید بررسی کنید.

درک چگونگی کار فوکوس خودکار

تمرکز روی یک پرنده کوچک می‌تواند ناامیدکننده باشد. تمرکز بر روی یک پرنده در حال پرواز می‌تواند چالش برانگیزتر باشد. استفاده از یک نقطه فوکوس خودکار، بهترین شانس را برای قفل کردن و حفظ فوکوس به شما می‌دهد. ما از نقطه فوکوس مرکزی استفاده می‌کنیم و زمانی که آن پرنده بر روی یک نشیمن فرود می آید، چشم یا سر پرنده را هدف قرار می‌دهیم.

به آرامی جلو بروید و عکس بگیرید

پرندگان بسیار ترسو هستند. آن‌ها می‌توانند زمانی که کسی از راه دور نزدیک می‌شوند احساس خطر کنند و اگر احساس خطر کنند از آن‌ها دور شوند. برای اجتناب از ترساندن آن‌ها، خیلی آهسته جلو بروید صبر کنید تا پرنده بفهمد که شما یک تهدید نیستید. کمی صبر کنید، سپس دوباره به آهستگی شروع به قدم زدن کنید. مکث کنید و تصویر دیگری را بگیرید. به تکرار فرآیند آهسته قدم زدن با چند قدم، توقف و گرفتن عکس ادامه دهید. این امر تضمین خواهد کرد که شما حداقل یک عکس عالی را ثبت خواهید کرد. هنگامی که به فاصله‌ای نزدیک شدید که برای یک عکس خوب به اندازه کافی نزدیک باشد اما فاصله‌ای که پرنده را تهدید نمی‌کند، می‌توانید شروع به ترکیب‌بندی کنید و تصاویر بیشتری به تصویر بکشید.

RASAM AGENCY
0912-5959757