عکاسی از مناظر

عکاسی از مناظر

عکاسی از مناظر یکی از آسان‌ترین موضوع‌ها برای عکاسی است. اساساً، تمام چیزی که نیاز دارید این است که یک منظره‌ی خوب با نور مناسب پیدا کنید و تمام. اگر با دقت بیشتری به تصاویر مناظر، که توجه شما را جلب می‌کنند، نگاه کنید متوجه خواهید شد که آنها بسیار بیشتر از چیزی که به چشم می‌آیند هستند.

تصور کنید که در سفر هستید . آسمان آبی بالای سر شما قرار گرفته و هوا مطبوع است . ناگهان با منظره ای زیبا و چشم نواز مواجه می شوید . دوربین خود را آماده می کنید تا عکس بگیرید . بعد ها که به عکس گرفته شده نگاه می کنید به هیچ عنوان مانند منظره ای که دیدید نیست . یا نور در آن به شدت دیده می شود و یا زاویه درست نیست . ممکن است عکس ها به هیچ عنوان دیگر نظر شما را جلب نکند .

چرا عکس ها این گونه می شوند ؟

زمانی که به یک منظره نگاه می کنید باید به جزئیات آن دقت کنید . به هنگام گرفتن عکس باید کادر را به خوبی ببندید و از منظره تا حدی که امکان دارد درون عکس قرار بگیرد . به یاد داشته باشید که در ادامه با نکاتی آشنا خواهید شد که فقط برای عکاسی از مناظر دور دست جمع آوری شده است . مانند یک دشت سرسبز و زیبا و یا یک دره ی عمیق.

عوامل موثر در عکاسی از مناظر

محل عکاسی را بصورت شانسی و بدون برنامه‌ریزی انتخاب نکنید.

صرفاً از برنامه قبلی پیروی نکنید، با توجه به شرایط موجود منعطف باشید.

همیشه از بنرهای عریض (واید) استفاده نکنید.

برای تمام تصاویر از فیلتر ND استفاده نکنید.

فقط در بهترین شرایط آب و هوایی عکاسی نکنید.

فقط از یک نقطه عکاسی نکنید.

به قانون یک سوم تکیه نکنید.

موارد زیادی در عکس قرار ندهید.

فقط به رنگ‌ها فکر نکنید.

از بازبینی مجدد مکان عکاسی نترسید.

مناظر واقعا برای عکاسان جالب است و علت آن نیز بدیهی است. شما علاقه دارید که خارج از منزل در فضای باز و طبیعت وقت بگذرانید.

صبور بودن به اندازه انتظار برای شرایط نوری مناسب ضروری و مهم است و زمان هایی خواهد بود که شرایط هماهنگ نیستند. برخی عکاسان ساعت ها می نشینند تا یک عکس خیره کننده بگیرند. این شات جادویی ارزش صرف زمان را دارد

با صبر و کمی تمرین می توانید مهارت خود را افزایش دهید و قادر خواهید بود عکس های خیره کننده ای بگیرید.

RASAM AGENCY
0912-5959757