طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

کاتالوگ به یک فایل جمع آوری شده از کالا و یا خدمات ارائه گردیده به واسطه شرکت شما و یا سازمان‌ های دیگر با اطلاعات جامع و کامل مورد نیاز برای ارائه دهنده کالا و خدمات گفته می شود. در حقیقت در طراحی کاتالوگ جهت افرادی که به عنوان رابطه تولید کننده ، بازار هدف و مخاطبین می باشند، جمع آوری و چاپ می گردد. این افراد معمولا خریدهای انبوهی دارند و یا افرادی هستند که وظیفه ارائه محصول را دارند.

کاتالوگ ها معمولا به صورت محدود چاپ و در اختیار خریداران و شرکت ها قرار می گیرند. کاتالوگ ها گونه ای از تبلیغات در زمینه تولید و ارائه خدمات است که می توان آن ها را برقرار کننده مستقیم و انتقال دهنده مفهوم و تاریخچه و محصولات شرکت دانست. از ایجاد کاتالوگ تا کنون زمان زیادی نمی گذرد طراحی کاتالوگ گرافیکی نزدیک به یک قرن است که رواج یافته است.

لزوم طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ حرفه ای برای نمایش یک کسب و کار بسیار لازم است. هر چه کاتالوگ تبلیغاتی حرفه ای تر باشد مخاطبان بیشتری را با خود همراه می کند. کاتالوگ صنعتی باید در صنعت های مختلف رنگ و بوی آن صنعت را به خود بگیرد به این شکل که عکس ها و نوشته و رنگ هایی که در کاتالوگ آسانسور بعنوان مثال استفاده می شود باید بیان گر کیفیت کار و حرفه ای بودن آن صنعت باشد. اگر در طراحی کاتالوگ ارزان از عکس های بی کیفیت استفاده شود حتما بازدهی آن هر چقدر هم چاپ کاتالوگ حرفه ای باشد به صفر می رسد.

تاثیر طراحی کاتالوگ بر فروش

طراحی کاتالوگ به شکل خلاقانه می تواند نقش مستقیم بر فروش و یا توسعه برند شود. کاتالوگ حرفه ای فقط از عهده طراح حرفه ای و با تجربه بر می آید. اگر عکاسی صنعتی بصورت حرفه ای انجام پذیرد میتوان از عکس های با کیفیت در طراحی یک کاتالوگ حرفه ای استفاده نمود.
تجربه طراح در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی بسیار مهم می باشد چرا که جایگاه محصول یا خدمات شما را در ذهن مخاطبین می شناسد. همچنین در طراحی کاتالوگ صنعتی باید توجه داشته باشید محصولات صنعتی یا خدمات بهتر از خود باید در طراحی نمایان شود تا تاثیر لازم را داشته باشد.

RASAM AGENCY
0912-5959757