طراحی لوگو مذهبی

طراحی لوگو مذهبی

سر فصل های مهم این مقاله :

ما را به اشتراک بگذارید

همواره استفاده از یک آرم یا لوگو می تواند وجه تمایزی بین شما و سایرین باشد چون از طریق آن می توانید هویت و شخصیت برند خود را به رخ رقبا بکشید. در هر صنف و شغلی که باشید استفاده از لوگو می تواند یک سکوی پرتاب برای شما تلقی شود.

اما یک طراح حرفه ای لوگو هیچگاه  در شروع طراحی لوگو با همه یکسان برخورد نمی کند. در واقع هر شغل و صنفی باید به تناسب و ماهیت کار خود نسبت به طراحی لوگو اقدام نماید.

هدف از طراحی لوگو

شما به عنوان صاحب شغل ی که تمایل دارید برای برند خود لوگو طراحی کنید باید شرایط خود را بررسی کنید که هدفتان از طراحی لوگو چیست؟ برخی لوگو را برای رقابت در بازار های کوچک و داخلی انتخاب می کنند که باید به تناسب شرکت ها و مشاغل داخلی طراحی گردد اما برخی دیگر افق های دورتری را می بینند و برای رقابت در بازارهای خارجی نیز برنامه دارند و به طبع کار طراحی لوگو می بایست با شرایط خاصی انجام پذیرد.

البته این کار از وظایف طراح به شمار می رود که بتواند با قدرت درک و تحلیل خود و با المان های خلاقانه و جذاب بتواند بهترین لوگو را برای شما طراحی کند.

در نوعی از طراحی لوگو به هیچ عنوان تبلیغات و معرفی برند هدف نمی باشد. بلکه در ساختار لوگو باید تنها با نماد و نوشتار ، لوگویی طراحی کنید که معرف یک هیئت ، حسینیه ، برنامه تلویزیونی مذهبی و مراکز فرهنگی مذهبی باشد. در واقع ما در این مقاله می خواهیم طراحی لوگو مذهبی را تشریح کنیم.

چند توصیه مفید در طراحی لوگو مذهبی

در طراحی لوگوهای مذهبی نباید از تصاویر استفاده شود و بیشتر باید از نوشته ها استفاده شود بنابراین لوگوتایپ یا لوگوهای نوشتاری همانطور که از اسم آنها پیداست با استفاده از نام هیئت یا حسینیه ها بهترین طراحی لوگو را در اختیار متقاضیان می گذارد.

در طراحی لوگوهای مذهبی مهم ترین انتخاب فونت است. استفاده از فونت های بسیار جذاب و سبک که معمولا در طراحی لوگوی شرکتی و برند ها به کار می رود ، مجاز نیست. به همین دلیل از فونت هایی با خط نستعلیق استفاده می شود که با انتقال معنا لوگوی مذهبی مطابقت بیشتر خواهد داشت.

در طراحی انواع لوگو مذهبی بسته به سلیقه مشتری شما می توانید از سه رنگ سبز ، قرمز و مشکی در ساختار لوگو استفاده کنید. اغلب طراحان ماهر از این سه رنگ در لوگو های مذهبی استفاده می کنند ، اما در بعضی موارد بر روی پس زمینه تیره می توانید رنگ سفید و بر روی پس زمینه های تیره رنگ خاکستری را هم به کار ببرید. باید بدانید که تنها یک رنگ در طراحی لوگوهای مذهبی به کار برده می شود و استفاده از چند رنگ به هیچ عنوان با محیط معنوی به تصویر کشیده شده از طریق لوگو برای مخاطبان ، مطابقت ندارد.

اغلب طراحی لوگو های مذهبی در اندازه های بزرگ مانند بیلبوردها جهت دعوت مردم در هیئت ها یا مراکز فرهنگی و مذهبی استفاده می شوند. در نتیجه باید طراحی لوگوی مذهبی به گونه ای باشد که در همه ی اندازه ها خوانایی داشته باشد و مخاطبان در یک نگاه بتوانند وقتی آن را می بینند متوجه شوند که با یک لوگوی مذهبی روبرو هستند.

در پایان باید به نکته توجه داشت که ممکن است در طراحی لوگو مذهبی هرآنچه که در طراحی لوگوهای برند دارای ویژگی خاص و ارزش زیاد تلقی می شود در این جا کم ارزش باشد. در واقع طراح لوگو باید همه جوانب طراحی را در نظر بگیرد و با توجه شرایط موجود باید بهترین لوگو را طراحی کند.

شرکت رسام با بهره گیری از طراحان با تجربه و متبحر می تواند هر آنچه را که شما می خواهید طراحی کند.

 

۰۹۱۲ - ۵۹۵۹۷۵۷