توسعه گوشی های هوشمند تهدید برای صنعت دوربین دیجیتال

توسعه گوشی های هوشمند تهدید برای صنعت دوربین دیجیتال

توسعه گوشی های هوشمند تهدید برای صنعت دوربین دیجیتال : از آنجا که گوشی‌های هوشمند در ثبت تصاویر سال ‌به ‌سال بهتر می‌شوند، ممکن است قابل تصور نباشد که در حال حاضر گوشی های هوشمند به رقیبی جدی برای دوربین های دیجیتال تبدیل شده اند. شاید به زودی عکاسان حرفه ای برای خرید یک دوربین دیجیتال یا خرید یک گوشی هوشمند با قابلیت عکاسی عالی دچار تردید شوند و دیگر خیلی وابسته به دوربین های دیجیتال نباشند. امروزه در برخی از گوشی های هوشمند دوربین شاهد استفاده از لنزهای دوگانه و سه گانه هستیم که با لنزهای واید و تله فوتو می توانند نیازهای عکاسی را برطرف سازند. تعجبی ندارد که چرا برخی از عکاسان ممکن است فکر کنند که یک گوشی هوشمند تنها چیزی است که آن‌ها برای کسب نتایج حرفه‌ای نیاز دارند.

تهدید صنعت دوربین های دیجیتال

همانطور که می‌دانید، تقریبا همه تولیدکنندگان عمده، از جمله نیکون و کانن، کاهش فروش دوربین را در طول چند سال گذشته گزارش کرده‌اند. این اتفاق به چند عامل بستگی دارد . شاید قیمت بالای دوربین های دیجیتال و لوازم و لنزهای آن یکی از عمده ترین دلالیل کاهش فروش باشد اما نمیتوان از ظهور گوشی های هوشمند با دوربین های با کیفیت چشم پوشی کرد.

اندازه سنسور لنزها

مساله اندازه سنسور در تمام طول زمان بوجود می آید. امروزه استفاده از گوشی های هوشمند باعث شده است که همان سنسور لنز کوچک برای خیلی از عکاسی ها قابل اجرا باشد و عکاسان برای عکاسی های حرفه ای از همان گوشی های هوشمند استفاده نمایند. با توجه به تولید لوازم های جانبی متعدد برای گوشی های هوشمند ، برای یک عکس استفاده و کارکردن با یک سیستم کوچکتر بهتر و آسانتر باشد و دیگر نخواهد از دوربین های دیجیتال با لنزهای بزرگتر و سنگینتر استفاده نماید. شاید به سمت یک سیستم کوچک‌تر حرکت کردن، برای آن‌ها منطقی باشد.

اگر بخواهیم بیطرفانه قضاوت کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که شاید در حال حاضر کیفیت عکس های گوشی هوشمند بهتر از دوربین های دیجیتال نباشند اما یقینا با توجه به مسیر رو به پیشرفت صنعت گوشی های هوشمند می توان گفت که در چند سال آینده گوشی های هوشمند جایگزین های سربلندی برای دوربین های دیجیتال خواهند بود.

RASAM AGENCY
0912-5959757