انتخاب درست یک لنز

انتخاب درست یک لنز

در عکاسی تصمیمات کمی برای انتخاب یک مجموعه لنز جهت عکس گرفتن وجود دارد. مهم نیست که شما از چه برند دوربینی استفاده می کنید چون گزینه های متعددی برای شما وجود دارد. پیدا کردن لنزهای درست برای نیازهای شما ممکن است غیر ممکن به نظر برسد. شما ممکن است حداقل چهار بار در سال گذشته لنز را تغییر داده باشید، بسیاری از عکاسان این کار را انجام داده‌اند. هیچ پاسخ کاملی برای کسی که به دنبال چیزی برای خرید لنز است وجود ندارد، اما برخی از متغیرها وجود دارند که روشن می کند که شما چه چیزی نیاز دارید که یک مجموعه لنز را در نظر بگیرید، چه از نیکون، کانن، سونی و یا هر تولیدکننده لنزهای دیگر استفاده کنید.

اگر از مجموعه لنزهای خود راضی باشید، شانس شما خوب است که در نهایت از آن ها بهترین استفاده را خواهید برد و می توانید جهت یک نوردهی خلاقانه از آن استفاده نمایید. لنزهای جدید هر ساله وارد بازار می‌شوند و تجهیزات قدیمی پس از مدتی از رده خارج می‌شوند. به علاوه، منافع همه تغییر می‌کند. ممکن است شما عکاس منظره باشید و بخواهید کار عکاسی صنعتی را نیز انجام دهید ، پس لازم است که مجموعهلنز متناسب با عکاسی صنعتی را نیز تهیه کنید.

همه در عکاسی علایق متفاوتی دارند، که به همین دلیل است که لنزهای بسیاری وجود دارند. در وسیع‌ترین سطح، کیت عکاس حیات وحش به ندرت چیزی شبیه به کیت عکاس معماری به نظر خواهد آورد، یا بالعکس. همانطور که شما حتی بیشتر هم تخصص دارید، لنزهای شما نسبت به موضوعاتی که عکاسی می‌کنید، بیشتر و مشخص‌تر خواهند شد .

چند متغیر برای انتخاب لنز :

وزن:

برای حمل آسان‌تر است، که تقریبا در هر ژانر عکاسی مطلوب به نظر می آید.

فاصله کانونی:

در حالت ایده‌آل، هر فاصله کانونی که احتمالا استفاده می‌کنید را پوشش می‌دهد. برای حفظ وزن نیز بهتر است از لنزهای نسخه‌برداری اجتناب کنید که به اهداف مشابه عمل می‌کنند.

کیفیت تصویر:

البته عکاسان در هر سناریو کیفیت تصویر بهتری را ترجیح می‌دهند.
حداکثر مقدار دیافراگم: اگر در شرایط تاریک عکس می‌گیرید، یک دیافراگم عریض ایده‌آل است، یا اگر شما یک عمق میدان کم می‌خواهید.

فیلتر Filter:

اگر می‌خواهید از فیلتر استفاده کنید، بهتر است که یک لنز با یک نخ فیلتر توکار در حالت ایده‌آل با همان اندازه لنزهای دیگر خود داشته باشید. با این حال، اغلب لنزها را می توان برای کار با فیلترها پیکربندی کرد، با این فرض که شما مایل به خرید دارندگان بیشتر هستید.

سرعت فوکوس:

برای عکاسی از موقعیت های پر جنب و جوش، سرعت و دقت فوکوس دو متغیر مهم هستند. برای عکاسان دیگر، آن‌ها ممکن است اصلا مورد توجه قرار نگیرند.
ویژگی‌های خاص: اگر به یک لنز ماکرو نیاز دارید، یک لنز تیلت شیفت، یا حتی چیزی به اندازه کاهش لرزش، شما می‌خواهید یک چشم را برای لنزهای خاص نگاه دارید.

کیفیت ساخت

سازگاری:

ممکن است قصد خرید یک لنز را دارید اما با دوربین شما همخوانی نداشته باشد.

قیمت:

هزینه خرید لنز شاید یکی اط مهمترین دغدغه های عکاسان باشد.

انتخاب یک سری از لنزها، یک تصمیم آسان نیست. تعداد متغیرها برای شمارش زیاد است، به خصوص اگر شما تمام لنزهای قدیمی را برای دوربین در این روزها اضافه کنید.

RASAM AGENCY
0912-5959757