اصول عکاسی از ماه

اصول عکاسی از ماه

عکاسی از ماه می‌تواند یکی از جالب‌ترین مباحث عکاسی باشد و با این حال میتواند چالش های خاص خود را به همراه داشته باشد. برخلاف عکاسی مناظر که در هر شرایط آب و هوایی امکان خلق تصویر را دارید، عکاسی از ماه باید در شرایطی انجام پذیرد که ماه بیرون از ابرها باشد. شما احتمالا عکس های زیبایی از ماه را در تقویم، پوسترهای دیواری و یا در اینترنت دیده باشید. اما همه این عکس ها واقعی نیستند و از فوتوشاپ ادیت می شوند.شما باید بیاموزید که چگونه یه عکس عالی بگیرید.
اگر شما در تلاش برای گرفتن عکس‌های خود از ماه هستید و به دنبال کمک کمی برای شروع کار هستید، این مقاله می تواند به شما در جهت عکاسی بهتر کمک خواهد کرد.

مکان ماه

بسیار مهم است که مکان ماه را به درستی شناسایی کنید تا بفهمید از چه چیزی در حال عکاسی هستید. به طور خلاصه، ماه از طریق مراحلی که در مدار زمین قرار دارد و در مقایسه با جایی که خورشید وجود دارد، قرار می‌گیرد. نمودار ارتباط ماه کار بسیار خوبی برای نشان دادن اینکه چگونه ماه در نقاط مختلف در مدار خود ظاهر می‌شود، انجام می‌دهد.

زمانبندی همه چیز است

نکته ای که به شما کمک می کند این است که ماه برنامه منظم و مدونی دارد و همیشه برای شما در آسمان در دسترس خواهد بود. پیشنهاد ما این است که شما برنامه حرکتی ماه را برای مدتی زیر نظر بگیرید و زمانبندی های اصولی خود را از طریق همین مکان های ماه تعیین نمایید تا به بهترین مکان ماه در آسمان برای عکاسی دسترسی پیدا کنید.
با این اطلاعات، که در حال حاضر ماه در آن قرار دارد، و زمانی که طلوع می‌کند و تنظیم می‌شود، هم اکنون می‌توانید برنامه‌ریزی برای عکاسی از ماه خود را آغاز کنید.

عکاسی از ماه کامل

شاید بعضی از مواقع که می خواهید از ماه کامل عکس بگیرید ناامید میشوید. چون شما بدون لنز زوم عکسبرداری می کنید و این اتفاق طبیعی است که از تصویر نهایی ناراضی باشید. چیزی که چشم انسان میبیند بسیار متفاوت تر از چیزی است که با دروبین عکس می گیرید.
وقتی با چشم، مستقیم به ماه کامل نگاه می کنیم ممکن است خیلی روشن به نظر نرسد . اما واقعیت این است که ماه نور زیادی را از خورشید جذب می کند به همین خاطر در زمان عکسبرداری باید شرایط نورپردازی را به خوبی رعایت کنید. این کار مانند گرفتن عکس از یک لامپ روشن است. بهترین شرط شما این است که وقتی ماه کامل طلوع می کند عکس بگیرید. شما فقط باید زمان طلایی را برای عکاسی از ماه پیدا کنید. زمان طلایی را فقط با تکرار و تمرین زیاد می توانید بیابید.

RASAM AGENCY
0912-5959757